Рада з цінних паперів та бірж Індії допустила до торгів на національній біржі першу російську компанію. Фірма "Альфа Капітал" отримала статус від регулятора іноземного портфельного інвестора.

Зверніть увагу Підсумки та уроки енергетичної кризи: як ефективно капіталізувати нові можливості

Російська компанія отримала доступ до фондового ринку Індії

Таким чином, компанія "Альфа Капітал" тепер має право проводити операції з індійськими акціями задля задоволення потреб власних клієнтів на двох біржах, які функціонують в країні. Йдеться про:

  • Бомбейську та Національну фондову біржі.

Це рішення регулятора має важливе значення, оскільки вперше компанія з Росії отримала дозвіл на роботу на біржах в Індії, яка має реальні шанси стати третьою економікою світу до 2030 року. Задля того, аби отримати необхідну ліценцію компанія "Альфа Капітал" підписала угоду з індійською Orbis Financial Corporation про надання депозитарних послуг.

Деталі процесів на фондовому ринку Індії

Щодо валют, то планують використовувати рупії та рублі. За словами очільниці компанії з держави-агресорки, ухвалити таке рішення:

  • Для розрахунків будуть використовувати індійську національну валюту;
  • Проте інвестувати та отримувати дохід їхні клієнти зможуть у рублях.

Конвертацію валют будуть здійснювати поза межами Росії з допомогою контрагентів компанії. Водночас транскордонних транзакцій у рупіях не буде, адже ця процедура дуже складна, повідомляють російські ЗМІ. Крім того, виділяють два етапи залучення інвесторів та старту відповідних процесів:

  • Спершу доступ до цінних паперів на фондовому ринку в Індії отримають кваліфіковані інвестори у рамках керованої стратегії. Мінімальний поріг входу 1 мільйон рублів;
  • На наступному етапі російська компанія буде формувати стратегію для роздрібних клієнтів.

Нагадаємо! Збільшення імпорту російської нафти в Індію у 2022 році негативно вплинуло на амбітний план Нью-Делі щодо торгівлі у власній валюті. Одна з головних причин – розрив обсягів експорту та імпорту між двома країнами.