Нові пам’ятні монети присвятили сміливості українців. Їх ввели в обіг 24 серпня 2023 року.

Цікаво Думки експертів щодо рецесії у США розділилися: що це означає для інвесторів

НБУ випустив нові пам'ятні монети

У Нацбанк додали, що пам'ятні монети “Сміливість бути. UA” є особливими, оскільки зазвичай монети присвячують особистостям, подіям чи матеріальним речам. Проте регулятор вирішив закарбувати в нових монетах те, що об'єднує українців.

І ми знайшли спільну рису, яка є очевидною для всього світу, рису, яка, по суті, стала синонімом слова "українці". Це – сміливість!,
– пояснив очільник Нацбанку Андрій Пишний.

Перша срібна монета з локальною позолотою номіналом 10 гривень має тираж 5 тисяч одиниць. На аверсі монети можна побачити композицію, яка символізує Україну. Це зображено завдяки тризубу, який перебуває "на вістрі" часу, сучасних трендів, суспільних процесів, уваги світу та творення нової світової історії.

Нові пам'ятні монети від НБУ / Фото "Бізнес Цензор"

На дзеркальному тлі розміщено лезо меча, а вгорі – малий Державний Герб України. Тоді як на реверсі вигравійована золотиста зірка, яка стала символом сміливості та героїчного опору українців.

Нові пам'ятні монети від НБУ / Фото "Бізнес Цензор"

Ще одну пам'ятну монету виробили з нейзильберу. Її номінал становить 5 гривень, а дизайн по суті дублює композицію на срібній монеті. Проте акцент зробили на зображенні аверсу на лезі меча на матовому тлі. Це символ того, що українці готові стати на захист своєї незалежності зі зброєю в руках. Тираж цієї монети становить 75 тисяч штук.

Пам'ятні монети від Нацбанку:

  • У серпні 2023 року український регулятор випустив нову монету номіналом 10 гривень на честь воїнів ППО. Тираж – 10 мільйонів штук.
  • У середині липня 2023 року регулятор презентував монету "У єдності – сила". На заході були присутні перша заступниця міністра МЗС України Еміне Джапарова та представники посольств 12 країн світу.
  • Також на початку року НБУ випустив пам'ятну банкноту "Пам'ятаємо! Не пробачимо!", яку присвятили боротьбі України з російськими загарбниками.