Таку думку висловив 24 Каналу експерт із кібербезпеки, засновник проєкту HackYourMom Микита Книш, додавши, що запустити DDоS-атаку не складно. Це свідчить про нікчемні можливості росіян.

До теми Масштабний збій в роботі Київстару: як працює НБУ

Атака тривала до 40 хвилин

Як зазначив Книш, DDоS-атаку здатна запустити навіть дитина, яка може натискати на клавіші на комп'ютері.

Такі атаки – не складні. Росіяни використовують їх у 99% випадках,
– підкреслив він.

Також це відволікання уваги шляхом зараження багатьох зомбі-комп'ютерів. Це застосовується, щоб масово надсилати запроси та блокувати доступ, наприклад, до Monobank чи збори через банки.

Зомбі-комп'ютери

Це комп'ютері в мережі, які заражені шкідливою програмою. Вони надають віддалений доступ до своєї системи. Такий комп'ютер може бути використаний навіть без відома його власника. Зокрема завдяки зомбі-комп'ютерам здійснюється розсилання спаму.

Атака на Monobank тривала приблизно 40 хвилин, протягом яких системи банку погано працювали. Проте, на думку фахівця з кібербезпеки, не можна бути впевненим, що увесь цей час системи "лежали", адже користувачі банку не мали можливості виконувати певні дії, до того ж – не всі.

"Гороховський заявив, що банк відбив атаку за 30 – 40 хвилин. Якщо врахувати, що він ще 5 хвилин писав це повідомлення, то напевно менше. Власне, це все, на що здатні росіяни", – наголосив Микита Книш.

Що відомо про атаки на Monobank та Київстар

  • Олег Гороховський приблизно о 13.00 12 грудня повідомив про те, що на Monobank була здійснена атака. Під удар потрапили точки входу на сайт компанії Amazon. Зокрема, банки та сайт.
  • Пізніше, о 13.46 Гороховський заявив, що Monobank вдалося відбити DDоS-атаку. Він написав повідомлення зі словами: "Відбили. Моно – броня".
  • Нагадаємо, що 12 грудня також була здійснена масштабна атака на Київстар – найбільшого мобільного оператора України. Внаслідок неї абоненти Київстару втратили доступ до послуг компанії та Інтернету.
  • В СБУ вважають, що атаку напевно здійснили спецслужби Росії.
  • Водночас терміни відновлення роботи мобільного оператора наразі невідомі. За словами генерального директора Київстару Олександра Комарова, компанія надасть компенсацію своїм абонентам через неможливість користування її сервісами.