Останні зміни під час торгів

У четвер, 27 квітня 2023 року, Індекс долара США торгується на рівні 101,38, втративши під час торгів 0,07%, за даними Yahoo!Finance. Цей індикатор коливається в діапазоні 101,28 – 101,52.

Цікаво Перший вибір на час кризи: найкращі 4 валюти для збереження заощаджень

Як змінилися позиції Індексу долара США за 12 місяців:

  • Максимальне значення для цього показника становив 114,78. Це також рекорд для Індексу долара за 20 років;
  • Мінімальний результат за рік зафіксували на рівні 100,79, інформує видання CNBC.

Що впливає на динаміку ринку

Індекс долара США наблизився до мінімального значення за два тижні. Йдеться про показник на рівні 101,00. На валюту тиснуть відразу кілька серйозних факторів, які пов'язані із першою економікою світу.

Перш за все йдеться про повернення ризиків у банківський сектор із проблемами у банку First Republic, акції якого з початку року подешевшали на понад 90%. Також важливу роль відіграють такі питання: стеля державного боргу та можливість початку рецесії в країні.

Динаміка євро

Натомість офіційна валюта країн Єврозони – євро – наблизилася до найвищого з квітня 2022 року. Цьому сприяє стійка економічна ситуація у Європі, за даними CNBC. Для прикладу, одне з останніх опитувань у Німеччині свідчить про зростання довіри споживачів (цей показник ілюструє рівень оптимізму щодо економіки країни).

Дискусія навколо долара США

  • Також зараз періодично звучать заяви про нібито потребу відмовитися від долара, як головної торгової валюти у світі. Проте фахівці заспокоюються та наголошують, що у найближчому майбутньому нічого такого не станеться, оскільки для долара США немає альтернативи;
  • Ситуацію з глобальним статусом долара на тлі санкції проти Росії та інших режимів також прокоментувала глава Мінфіну США. За її словами, існує ризик для гегемонії валюти на міжнародному ринку.