З початку на ринку валют у Росії зафіксували чіткий розворот: рубль почав укріплюватися. Зокрема, на сьогодні за долар потрібно заплатити майже 90 рублів.

Варте уваги Фінансовий радник: що входить до обов’язків цих фахівців і коли до них варто звертатись

Російський рубль "зріс" на вимогу Путіна

Цей курс близький до середнього показника, який прогнозує на 2024 рік Міністерство економіки Росії. Недавнє підвищення курсу рубля – це один із ключових факторів для стримування інфляції. Тепер очікують сповільнення цін.

Курс також є важливим показником для російського бюджету. При цьому на військові потреби Москва готова виділити найбільше коштів у 2024 році. Ситуація на ринку валют почала змінюватися, коли російська влада відновила контроль за капіталом. Перш за все це стосується потужних експортерів. Напередодні Володимир Путін публічно заявив, що "Росії потрібне набагато сильніший рубль".

Таким чином, комбінація більш суворих обмежень, підвищення ключової ставки та зростання цін на нафту рубль з початку жовтня демонструє найкращу динаміку щодо долара у світі. З початку листопада російська валюта подорожчала на 4% відносно долара. Тоді як у серпні рубль входив до трійки найслабших валют у світі.