Курс рубля до гривні

Економіст Олег Гетман у розмові з 24 Каналом розповів, що курс української гривні та російського рубля формуються з врахуванням різних чинників.

Зверніть увагу Найбільші біржі світу зробили паузу в торгах: усе через США

  • Що впливає на курс гривні

Курс гривні зараз залежить винятково від рішень НБУ, який є максимально незалежною інституцією. НБУ не зважає на інші фактори, крім своїх можливостей, свого бачення макроекономічної ситуації.

Олег Гетман

Економіст, координатор експертних груп Економічної експертної платформи

До того ж золотовалютні резерви України зараз на історичному максимумі – майже 47 мільярдів доларів, тож Нацбанк може згладжувати будь-які коливання.

  • Що впливає на курс рубля

Натомість курс рубля формується абсолютно інакше. Перш за все, курс російської валюти залежить від цін на нафту: чим менша ціна на нафту, за умови що рубль "тримається", тим більшим стає дефіцит федерального бюджету Росії.

Для розуміння, на початку року цей показник досягнув 3,7 трильйона рублів,
– додає Гетман.

Нагадаємо! У травні ціни на нафту впали до мінімуму за 4 роки.

Який курс гривні до рубля сьогодні

  • 26 травня, курс коливається на рівні 0,52 гривні, зафіксувавши спад на 1,18%, за даними Google Фінанси.
  • Водночас середній курс рубля в банках України становить 0,30 гривні (купівля) – 0,45 гривні (продаж), за даним "Мінфін". До прикладу, 100 російських рублів це 30 гривень в Україні, а 1000 рублів – 300 гривень.

Зверніть увагу! З 24 лютого 2024 року в Україні заборонено проводити будь-які валютні операції з використанням російських та білоруських рублів, згідно з постановою НБУ. Це означає, що обміняти російські рублі в Україні не вийде.

Що буде з курсом гривні та рубля

Олег Гетман підкреслює, що гривня буде максимально стабільною на ринку. Ба більше, Нацбанк має всі можливості для того, щоб підтримувати курс національної валюти. І виключно через певні зовнішні фактори, як-от торговий баланс, українська гривня буде поступово, щороку "сповзати" в ціні. Можливо на наступний рік курс буде на рівні 44 гривні за долар, а ще через рік – 45 гривень за долар.

Тоді як російська влада буде намагатися зменшити дефіцит бюджету, а це означає поступова девальвація рубля. Протягом 1 – 2 років курс рубля буде дуже нестабільним,
– відзначив експерт.

В довгостроковій перспективі валюта може подешевшати на 10%, 20% або навіть 30%, оскільки нафта зараз торгується на мінімальних рівнях. До того ж немає підстав вважати, що ціни на нафту будуть зростати.