За останніми даними відділ метавсесвіту у Facebook за останній рік втратив понад 10 мільярдів доларів. Однак компанія продовжить працювати у цьому напрямку та інвестувати у проєкти AR/VR.

Актуально Акцент на валютному ринку: на яку опцію експерти радять звернути увагу

Мільярдні збитки

Компанія, яка у жовтні змінила назву на Meta, щоб уникнути низки суперечок, у середу вперше оприлюднила дані щодо прибутків від своїх проєктів пов'язаних із метавсесвітом.

Зокрема, підрозділ Reality Labs, який включає споживче обладнання, програмне забезпечення та контент, пов’язане з доповненою та віртуальною реальністю, за 2021 рік втратив 10,2 мільярда доларів. Це значно перевищує збитки за попередні два роки:

  • Це більш ніж вдвічі перевищує операційні збитки, які були зафіксовані у 2020 році – 4,62 мільярда доларів.
  • У 2019 році операційний збиток склав 4,5 мільярда доларів.

Інвестори також мають очікувати, що ця тенденція продовжиться. Одна з причин – у четвертому кварталі 2021 року цей підрозділ втратив 3,3 мільярда доларів. Це на 26% більше, ніж у попередньому кварталі того ж року. Крім того, витрати Reality Labs зросли на 48% до 4,2 мільярда доларів. В основному гроші були спрямовані на:

  • операційні витрати (дослідження та розробки)
  • витрати на співробітників.

Компанія Цукерберга втрачає мільярди через метавсесвіт / Фото Unsplash

Плани на майбутнє

Попри все Цукерберг та його компанія продовжать інвестувати у метавсествіт. Мільярдер додав, що останнім інвестиційним пріоритетом є саме цей проєкт. За його словами, компанія зосередить свою увагу на базовому апаратному та програмному забезпеченні задля створення Інтернету, який забезпечить кращий цифровий соціальний досвід, ніж все, що існує сьогодні.

До теми Марк Цукерберг за день втратив понад 29 мільярдів доларів: що сталося

Марк Цукерберг також повідомив, що компанія Meta пізніше цього року випустить гарнітуру віртуальної реальності високого класу та продовжить розробку Project Nazare – перші окулярами Meta з повністю доповненою реальністю.

За його словами до повністю реалізованого бачення метавсесвіту ще далеко, але він задоволений динамікою розвитку і прогресом. Цукерберг переконаний, що це правильні інвестиції для компанії, щоб зосередитися на подальшому розвитку. Актуальні дані щодо статків Марка Цукерберга та позицій компанії на ринку:

  • На момент створення цього матеріалу вартість акцій Meta коливається на рівні 237 доларів за штуку;
  • Ринкова капіталізація компанії становить 645,34 мільярда доларів, згідно з Yahoo!Finance.
  • Капітал Цукерберга Forbes оцінює у 84,5 мільярда доларів;
  • Тоді як за версією Bloomberg бізнесмен володіє статками у розмірі 89,4 мільярда доларів.