Головна причина – знецінення акцій техгіганта після оприлюднення останнього квартального звіту за 2021 рік. Активи компанії обвалилися відразу на понад 20%.

Варте уваги Коли настане кінець епохи iPhone: чи варто вкладати гроші в Apple

Марк Цукерберг втратив десятки мільярдів доларів

Це почалося після того, як дохід компанії не виправдав очікування аналітиків. Крім того, на ситуацію вплинув й той факт, що вперше за 18 років соціальна мережа зафіксувала зменшення кількості користувачів. Кількість щоденних активних користувачів Facebook впала до 1,929 мільярда осіб, тобто мінус 1 мільйон. Компанія Марка Цукерберга звинувачує в цьому своїх конкурентів. Наприклад:

  • TikTok,
  • YouTube.

У результаті ринкова вартість компанії Meta впала приблизно на 200 мільярдів доларів. Це також стало причиною зменшення особистих статків Марка Цукерберга, які загалом пов'язані з цінними паперами Meta. Минулого разу техгігант втрачав сотні мільярдів капіталізації влітку 2018 року. Тоді збитки склали 121 мільярд доларів за день, згідно з Independent.


Марк Цукерберг втратив мільярди доларів / Фото Unsplash

Згідно з даними Bloomberg Цукерберг втратив 31 мільярд доларів й тепер володіє капіталом у розмірі 89,6 мільярда доларів. За версією видання Forbes статки бізнесмена зменшилися на 29,7 мільярда доларів до 84,8 мільярда доларів. У рейтингу Forbes він тепер займає 12 сходинку серед найбагатших людей світу, тоді як у рейтингу Bloomberg Цукерберг зберіг за собою 10 місце. Щодо позицій Meta на ринку, то ситуація виглядає наступним чином:

  • вартість акцій компанії коливаються на рівні 237,66 долара за кожну;
  • ринкова капіталізація Meta становить 898,5 мільярда доларів, згідно з Yahoo!Finance.