Укр Рус
6 вересня, 13:07
2

Ключова галузь Росії потерпає від серйозної проблеми: жодних успіхів другий рік поспіль

Основні тези
  • Росія стикається з проблемами у нафтовій галузі, не досягаючи значних успіхів у видобутку нових великих родовищ другий рік поспіль.
  • За перші 6 місяців 2024 року було відкрито лише 5 нових родовищ у Приволзькому федеральному окрузі, із сумарними запасами 47 мільйонів тонн, що вистачає на один місяць видобутку.
  • Останнє велике родовище, Мадачагське, було відкрите у 2022 році на шельфі Баренцевого моря, його запаси покривають два місяці видобутку.
  • Більшість нових родовищ у Росії є дрібними або дуже дрібними, що створює проблеми для нафтової промисловості, яка не має великих відкриттів, як у часи СРСР.
  • ОПЕК+ розглядає можливість відкласти план збільшення видобутку нафти через падіння цін на ринку.

Росія зіткнулася з серйозною проблемою, яка пов'язана з видобування нафти. Нагадаємо, що саме експорт чорного золота – це одне із ключових джерел надходження фінансів до бюджету.

Росія намагається знайти великі нафтові родовища 

У Росії намагаються знайти нові родовища з великими покладами нафти. Проте вони не мають значних успіхів другий рік поспіль. Зокрема, за перші 6 місяців 2024 році в Росії відкрили лише 5 нових родовищ, але всі вони виявилися невеликими, про це повідомляють російські ЗМІ.  

Зверніть увагу Нацбанк представив нову пам'ятну монету на честь українського генія: перші фото

Очільник Мінприроди Росії Александр Козлов на Східному економічному форумі розповів, що всі вище згадані родовища були відкриті у Приволзькому федеральному окрузі. Сумарні запаси цих родовищ оцінюють лише у 47 мільйона тонн. Для розуміння, за поточних темпів видобування сировини, Росія викачує цей обсяг з надр приблизно за один місяць. За рік Росія видобуває 515 мільйонів тонн нафти.

До теми! ОПЕК+ переглядає план щодо збільшення обсягів видобування нафти. Нафтовий картель прагне відкласти цей план через падіння цін на ринку нафти.

Востаннє велике родовище у Росії відкривали у 2022 році. Це було Мадачагське родовище на шельфі Баренцевого моря, запаси якого покривають всього два місяці російського видобутку. Проте навіть це родовище не може зрівнятися з родовищами, які відкривали за часів СРСР. Серед них були такі:

  • Родовище Самотлор із запасами 7 мільярдів тонн нафти; 

  • Ромашкінське родовище із запасами сировиною на 3 мільярди тонн; 

  • Приобське родовище із запасами 2,4 мільярда тонн.

Додають, що без нових великих родовищ російська нафтова промисловість живе рік у рік. Зокрема, за даними Роснедр, до 90% всіх родовищ, виявлених на території Росії в останні роки, належать до дрібних і дуже дрібних.