Трейдери не змогли назвати конкретні обсяги зерна, які імпортує Китай. За оцінками деяких трейдерів з Європи, обсяги варіюються від 500 тисяч до 1 мільйона тонн.

Варте уваги Ставка на перспективу: як вийти на абсолютно новий рівень фінансової свободи

Китай купує кукурудзу в Україні

Цю інформацію також прокоментували анонімні джерела в українському уряді, підтвердивши дані про придбання кукурудзи Китаєм. Чиновник також нічого не сказав про обсяги, але заявив, що багато трейдерів уклали відповідні угоди. За його словами, це хороша тенденція.

Трейдер з Сінгапуру, який працює у великій міжнародній компанії, яка займається торгівлею зерном, повідомив про те, що китайські імпортери закупили від 10 до 12 партій української кукурудзи у форматі Panamax. Цей клас морських суден вміщає понад 60 тисяч тонн зерна. Терміни постачання листопад – грудень. За його словами, на сьогодні Україна пропонує найдешевшу кукурудзу на ринку.

Трейдери, які працюють у Європі, заявили, що один із наслідків угоди з Китаєм, – це можливість продавцям обирати маршрут доставки. Серед варіантів прямий маршрут з портів в Одеській області або румунські порти.

Українські аграрії повідомляють, що ціни на зерно на внутрішньому ринку впали на 40%. Головна причина – відсутність можливості займатися безперешкодним експортом. Нагадаємо, що Росія вийшла із зернової ініціативи ще влітку, та намагається де-факто організувати морську блокаду для України. З липня ключовим шляхом для українського зернового експорту стали Дунайські порти, але ворог уже кілька місяців обстрілює портову інфраструктуру.