Що відбулося

Цими вихідними Джордж Мак опублікував аналіз питання, яке американський інвестор Воррен Баффет колись поставив студентам в університеті Джорджії: "Якщо ви могли б інвестувати в друга й отримувати 10% від його доходу до кінця життя — кого б ви вибрали?".

Читайте також: Основа фінансової грамотності: як проаналізувати особистий бюджет і чому це важливо для кожного

У відповідь на допис Голова Tesla і SpaceX, а також власник X Ілон Маск написав:

Прикро, що він не інвестував у Tesla, коли вона коштувала 0,1% від сьогоднішньої вартості.

Йдеться про те, що компанія Баффета Berkshire Hathaway могла б вкластися в Tesla, коли її вартість становила менш як 700 мільйонів доларів. На момент створення цього матеріалу ринкова капіталізація компанії Маска становила 682 мільярди доларів на закритті торгів.

Наприкінці 2008 року Berkshire Hathaway мала змогу придбати частку в Tesla за менше ніж 200 мільйонів доларів. Два роки потому компанію оцінили приблизно у 2 мільярди доларів. А у листопаді 2021 року його ринкова капіталізація досягла піку — понад 1,2 трильйона доларів.

Баффет не ставив на Маска

Баффет і його команда вклали 232 мільйони доларів у китайського виробника електромобілів BYD у 2008 році. Ця ставка зросла вартістю до понад 7 мільярдів доларів до початку 2021 року, і Berkshire зняла понад 1 мільярд доларів прибутку в останні місяці.

Маск неодноразово висловлювався щодо такого рішення Баффета, адже в різні Tesla потребувала вкладень і була на межі банкрутства під час фінансової кризи.