Зараз на ринку зростає попит на мідь, тоді як пропозиція є досить обмеженою. Ці умови вже назвали ідеальним штормом.

Зверніть увагу Легендарний американський інвестор розповів, які активи зробили його мільярдером

Ера відновлення

У понеділок, 26 квітня, вартість міді злетіла до 10 тисяч доларів за тонну. Це найвища ціна з 2011 року. Варто зауважити, що в березні 2020 року тонна цього металу навіть не коштувала 5 тисяч доларів.

На фоні відновлення світової економіки популярність м'якого металу набирає оберти. Актуальність цієї тенденції також підтримує проєкт президента США Джозефа Байдена у сфері інфраструктури на 2,2 трильйона доларів, де є ініціативи з розвитку зеленої енергетики.

Ціна на мідь стрімко зростає / Інфографіка MacroTrends

Бум електромобілів теж є одним з факторів впливу. Мідь все частіше використовують для створення нового виду автівок. Відомо, що на один транспортний засіб потрібно приблизно 200 фунтів (90 кілограмів) металу. Для порівняння, у процесі створення автомобілів з бензиновими двигунами достатньо від 20 до 50 фунтів міді (20 – 22 кілограми).

Нова нафта

За прогнозом Goldman Sachs, до 2025 року вартість металу може зрости до 15 тисяч доларів. В інвестиційній компанії вважають, що мідь – це нова нафта. Крім того, очікують, що попит на цей метал зросте на 900% до 2030 року.

До теми Дорожче за золото: вартість паладію оновила історичний максимум

Тож, це десятиліття може стати найбільшою фазою росту обсягів світового попиту на мідь в історії. Проте, експерти переконані, що ринок міді абсолютно не готовий до цієї критично важливої ролі.