У листі до прем'єр-міністра Італії Маріо Драгі Джордж Сорос вказав, що Путін пішов на "очевидний шантаж Європи", погрожуючи припиненням постачання газу або фактично стримуючи цей процес.
Варте уваги Важливий фактор – війна Росії в Україні: глава Світового банку зробив тривожний прогноз
Сорос про шантаж Путіна
Американський мільярдер Джордж Сорос вважає, що позиції Путіна не настільки сильна, як він намагається вдати. На момент створення цього матеріалу, Forbes оцінює капітал інвестора у 8,6 мільярда доларів.
Це те, що він зробив минулого сезону. Він поклав газ у сховища, а не постачав газ до Європи. Це створило дефіцит, підняло ціни та принесло йому багато грошей, але його позиція на торгах не така сильна, як він удає,
– повідомив Сорос у понеділок.
Російські чиновники не прокоментували цю заяву інвестора із США. Крім того, нещодавно держава-агресорка припинила постачати газ до Фінляндії. У Росії цей крок обґрунтували тим, що європейська країна відмовилася платити за газ у рублях.
Крім того, Болгарія та Польща потрапили до такої ж ситуації кілька тижнів тому, коли Росія припинила постачання газу до цих країн. Через кілька тижнів після початку війни в Україні Росія почала вимагати, щоб так звані "недружні" країни платили за газ у рублях. Така політика допомагає державі-агресорці підтримувати свою валюту.
Важіль проти Путіна
Американський мільярдер наголосив, що ЄС теж може впливати на Росію навіть попри те, що блок отримує приблизно 40% газу саме від агресора. Саме тому, для Євросоюзу складно майже миттєво відмовитися від закупівлі російської сировини.
Водночас Джордж Сорос переконаний, що ця ситуація дає важіль впливу для ЄС. Річ у тому, що їхній ринок дуже важливий для Кремля, адже Путіну потрібні гроші за газ задля підтримання економіки. Сорос додав, що за прогнозами російські сховища будуть заповнені до липня, тоді як Європа — єдиний ринок для Кремля.
Якщо він не постачає Європу, він повинен закрити свердловини в Сибіру, звідки надходить газ. Залучено близько 12 тисяч свердловин. Потрібен час, щоб їх вимкнути, а коли вони закриті, їх важко знову відкрити через старість обладнання,
– заявив Сорос у листі.
Мільярдер наголосив, що Європа повинна негайно підготуватися до цього, аби використати таку перевагу на переговорах. На його думку, у ЄС також повинні запровадити великий податок на імпорт газу, щоб ціна для споживача не знизилася. Цю думку поділяють й в компанії Energy Aspects. Вони повідомляють, що російські сховища майже заповнені.
Фахівець з Energy Aspects додав, що Росії не вистачає гнучкості у контексті сховищ для газу й країна не має засобів для перенаправлення цієї сировини з Європи, наприклад, до Азії через відсутність інфраструктури трубопроводів.
Актуально – як працюють карти "Приватбанку" за кордоном: дивитися відео