Рецесію світової економіки може спровокувати зростання цінників на енергоносії та продукти. Також важливим елементом цієї ситуації є дефіцит добрив. На все це впливає російська агресія в Україні.

Зверніть увагу Сила Ілона Маска: чи стали акції Twitter привабливішими

Світу загрожує рецесія

Президент Світового банку Девід Малпас заявив, що четверта економіка світу –Німеччина – суттєво сповільнилася у зв'язку із подорожчанням енергоносіїв. Він додав, що зменшення обсягів виробництва добрив теж може неабияк погіршити умови для інших держав.

Малпас підкреслив, що спостерігаючи за світовим ВВП важко зрозуміти як уникнути сценарію з рецесією. Очільник Світового банку повідомив, що як і передбачали економіки України та Росії, зіткнулися із суттєвим обвалом. Водночас у країнах Європи, Китаї та США сповільнилися темпи економічного зростання.

Однак на ситуацію з економікою у Піднебесній впливає й коронавірус, інфляція та криза на ринку нерухомості, яка була до цього. Крім того, Девід Малпас заявив, що найбільший удар отримали держави, які розвиваються на фоні нестачі добрив, продовольства та енергоносіїв.

Актуально – на телебаченні у Литві збирають гроші для України: дивитися відео