На презентації нової послуги були присутні міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров та очільниця Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Світлана Рекрут. Саме ці два відомства працювали над цим проєктом.

Цікаво Ставка на перспективу: як вийти на абсолютно новий рівень фінансової свободи

У Дії запустили нову послугу

Відтепер вкладники банків, які оголосили про банкрутство зможуть отримати відшкодування просто у мобільному застосунку, використавши нову послугу – Повернення вкладів. Гроші можна вивести на картку або відкрити нову картку єПідтримка. Для цього варто звернутися до одного із банків-агентів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Світлана Рекрут додала, що з 24 лютого 2022 року Фонд уже виплатив вкладникам відшкодування на суму в понад 8 мільярдів гривень. Чиновниця додала, що жителі України мають три опції для отримання коштів від Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Перша – прийти до найближчого відділення вибраного банку-агента. Друга – скористатися інструментом дистанційних онлайн-виплат, який пропонують своїм клієнтам п’ять наших банків-агентів. А відтепер ще є й третя опція – подати заяву та отримати відшкодування в кілька кліків через послугу Повернення вкладів у застосунку Дія,
– розповіла Світлана Рекрут.

Михайло Федоров розповів, що запуск нової послуги у Дії – це ще один крок до побудови, за його словами, "найзручнішої держави з точки зору отримання державних послуг". Міністр підмітив, що на сьогодні йдеться про 1,4 мільйона рахунків на суму у 3,2 мільярда гривень. Урядовець у телеграм також вказав, що нова послуга у Дії доступна для вкладників 34 банків, які збанкрутували.

Інструкція для отримання послуги Повернення вкладів у Дії:

  • Авторизація у мобільному застосунку;
  • Розділ Послуги Повернення вкладів;
  • Обрати збанкрутілий банк, у якому мали рахунок. Якщо людина зберігала гроші відразу у кількох банках, то заяви потрібно подавати окремо;
  • Обрати картку єПідтримка, на яку нарахують кошти;
  • Уточнення контактних даних для звʼязку;
  • Перевірка заяви. Зокрема, там буде вказана сума, яка доступна до виплати;
  • Підписання заяви через Дія.Підпис.

Важливі уточнення щодо картки єПідтримка:

  • Рахунок обов'язково має бути відкритий у банку-агенті, який є учасником послуги та партнером Фонду відшкодування вкладів фізичних осіб;
  • Також у застосунку всього за кілька кліків можна відкрити нову картку єПідтримка одного з банків-агентів Фонду. До цього переліку входять такі кредитори: Universal Bank/monobank, ПриватБанк, Укргазбанк, ПУМБ та Ідея Банк.
https://youtu.be/qW6HvVjJrD8?si=2E9kx7A7xP_8Ur1b

Нагадаємо, що у Дії також можна купувати військові облігації. Уряд затвердив порядок подачі відповідних заяв ще наприкінці вересня 2022 року. Безпосередньо у мобільному застосунку ця функція почала працювати з 3 жовтня. У Мінцифри додали, що за три дні після запуску цієї послуги українці поповнили державний бюджет України на 25 мільйонів гривень.