За 11 місяців 2021 року ( з січня по листопад) державні компанії з централізованим підпорядкуванням у Китаї заробили "чистими" 1,75 трильйона юанів або 274,52 мільярда доларів. Про це повідомили національні ЗМІ з посиланням на дані регуляторів.

Варте уваги Логістична криза "крокує" світом: як перетворити цю проблему на джерело доходу

Прибутки держкомпаній у Китаї у 2021 році

Загальний дохід цих компаній склав 2,3 трильйона юанів або понад 330 мільярдів доларів. При цьому суттєво зростання рентабельності зафіксували у секторах пов'язаних з:

  • нафтою,
  • вугіллям,
  • сталеплавильним виробництвом (галузь металургії, переробка чавуну у сталь).

Що таке рентабельність

Йдеться про співвідношення прибутку і витрат, виражене у відсотках. Це відносний показник і він необхідний для аналізу господарської та економічної діяльності будь-якого підприємства.

Доходи китайських держкомпаній / Фото Getty Images

Очільник Комісії з нагляду та управління державними активами Державної ради (SASAC), звернувся до компаній із закликом суворо контролювати усі ризики, які пов'язані з боргами та впорядковано скоротити масштаб безстрокових облігацій у 2022 році. Останнє заява, цілком ймовірно, прозвучала через крах компанії Evergrande. Борги китайського забудовника оцінювали у понад 300 мільярдів доларів.

Цікаво Катар інвестує понад 100 мільйонів доларів у новий бізнес Rolls-Royce: для чого потрібні гроші

Більше цікавих новин про Китай та бізнес:

  • Китай вимагає від транснаціональних компаній припинити співпрацю з Литвою, оскільки остання підтримала Тайвань. У відповідь Піднебесна повідомила міжнародним компаніям, що вони можуть втратити китайський ринок.

  • Американська компанія Uber продає активи свого китайського конкурента. Йдеться про Didi. Головна причина – ці активи не входять до переліку стратегічних. Крім того, глава Uber Дара Хосровшахі повідомив, що китайський ринок дуже складний з невеликою прозорістю.