Відносини між Китаєм та Литвою різко погіршилися після того, як остання вирішила підтримати Тайвань. У результаті Піднебесна повідомила міжнародним компаніям, що вони можуть втратити китайський ринок, якщо не припинять співпрацю з литовськими партнерами.
Варте уваги Логістична криза "крокує" світом: як перетворити цю проблему на джерело доходу
Китай оголосив бойкот Литві
Об'єм торгівлі між Литвою та Китаєм незначний, проте у європейській країні розміщенні виробники товарів для корпорацій, які продають свій асортимент в Китай.
Китай направив до транснаціональних корпорацій повідомлення про те, якщо вони будуть використовувати компоненти та матеріали з Литви, то більше не зможуть продавати товари на китайському ринку,
– розповів заступник міністра закордонних справ Литви Мантас Адоменас.
За його словами, деякі компанії уже розірвали контракти з литовськими партнерами, проте він не уточнив, які саме. Інформацію про тиск зі сторони Китаю також підтвердила Конфедерація промисловців Литви, яка представляє тисячі місцевих компаній.
Китай оголосив бойкот Литві / Фото Getty Images
Очільник цієї організації Відмантас Янулявічюс повідомив, що деякі транснаціональні компанії, які купують товари у постачальників з Литви, опинилися "під прицілом" Китаю. Він додав, що цього тижня вперше був зафіксований випадок подібного тиску, зауваживши, що попередні погрози стали реальністю.
Офіційна позиція Литви
Уряд Литви веде переговори з компаніями, які опинилися в зоні ризику через дії Китаю щодо можливої фінансової допомоги, зокрема, кредитів. Крім того, офіційний Вільнюс звернувся за підтримкою до Європейської комісії. Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс у листі до Єврокомісії зазначив, що для того, щоб чинити опір Китаю необхідна реакція на рівні Європейського Союзу.
Цікаво Фактор штаму Омікрон: що відбувається з цінами на нафту
За його словами, головна мета – надіслати сигнал про те, що політично мотивований економічний тиск є неприйнятним і неприпустимим. Тоді як Єврокомісія заявила, що ЄС готовий протистояти всім видам політичного тиску і примусовим заходам, які стосуються будь-якої країни об'єднання.