У результаті міжнародне агентство S&P Global Ratings змінило свою оцінку позицій білорусі у фінансовому світі. Відтак організація оголосила про обмежений дефолт для країни шляхом зниження її кредитного рейтингу в іноземній валюті.

Варте уваги Стрімкі зміни цін на нафту: чого чекати від ринку до кінця року

У S&P Global Ratings оголосили обмежений дефолт білорусі

Головна причина такого кроку S&P Global Ratings – білорусь не виконала свої зобов'язання щодо виплати доходу за купованими на суму у розмірі 23 мільйонів доларів за єврооблігаціями до 2027 року.

Цікаво, що технічно офіційний Мінськ провів транзакцію, але уряд зробив це у білоруських рублях. Річ у тому, що використання цієї валюти непередбачене для виплат, згідно зі стартовими умовами облігацій. Термін для виплати коштів був призначений на 29 червня 2022 року. Однак влада білорусі намагається знайти альтернативний варіант для погашення боргу у доларах США.

В агенстві повідомили, що офіційний мінськ виявив низку труднощів технічного характеру під час спроб провести транзакції в іноземній валюті, аби розрахуватися із деякими іноземними кредиторами.

білорусь суттєво обмежена або взагалі втратила право доступу до глобальної фінансової інфраструктури у зв'язку з санкціями країн Заходу за підтримку воєнної агресії росії проти України з самого початку. Тож у S&P Global Ratings додали, що канали виплати боргу у доларах США, в тому числі йдеться й про єврооблігації, більше недоступні для білорусі.

Це вас може зацікавити – що зараз відбувається в армії білорусі: дивитися відео