Президент США Джозеф Байден на одній з останніх зустрічей у Білому домі підкреслив, що за останній місяць вартість нафти впала на глобальному рівні. Проте цього не помітили на заправках, тоді як нафтові компанії продовжують отримувати надприбутки – мільярди доларів.

Варте уваги Невдале півріччя техгігантів США: кому це вигідно

Байден звернувся до нафтових компаній

Хоча ціни на пальне у США й впали з рекордних позицій, які зафіксували цього літа, схоже це залишається важливим питанням для Байдена. Тож він наполегливо закликав нафтові компанії знизити ціни.

Але Байден додав, що ціни по країні досі залишаються нерівномірними. Для прикладу, на заході США вони суттєво вищі через нестачу потужностей для переробки.

Моє повідомлення просте. Компанії, які керують автозаправними станціями та встановлюють ці ціни – знизьте ціни, які ви стягуєте на заправках, щоб зображати вартість, яку ви платите за продукт. Зробіть це вже зараз,
– заявив Джозеф Байден.

Ціни на бензин впали після свого піку в середньому більш ніж на 1 долар. Цьому сприяли зниження глобальних цін на нафту на фоні наслідків карантинів у Китаї через коронавірус та спекуляцій щодо наслідків світового економічного спаду. Білий дім також доклав чимало зусиль для того, щоб контролювати ситуацію.

Крім того, у США на листопад 2022 року заплановані проміжні вибори. Річ у тому, що фіксують ознаки того, що вартість пального досягла дна після незначного зростання на минулому тижні. Відповідно йдеться про ризик для президента США, оскільки це питання знову може перейти до політичної площини.

На момент створення цього матеріалу, вартість барелів двох найвідоміших марок нафти, згідно з Bloomberg, становить:

  • Brent – 86,40 долара за барель;
  • WTI – 78,65 долара за барель.