Засновник компанії Bridgewater Associates LP Рей Даліо вважає, що "наївно та непослідовно з тим, як працює економічна машина" думати, що підвищення процентних ставок Федеральною резервною системою США (далі ФРС) покращить економічну ситуацію, як тільки інфляція знову буде під контролем.

Зверніть увагу Найгірший економічний спад за 30 років: яку ціну заплатить "покоління Путіна" за злочини Росії

Мільярдер Даліо про сучасні виклики для економіки

Американський центробанк нещодавно підвищив процентну ставку відразу на 0,75 процентного пункту до діапазону 1,5% – 1,75%. Глава ФРС пояснив, що це був надзвичайно потужний крок, а також додав, що далі не очікує підняття ставки у такому масштабі.

На думку мільярдера, попри те, що посилення монетарної політики призведе до зниження споживчих витрат, яке може сприяти до зниження рівня інфляції, загалом ситуація не покращиться. Це просто переносить частину тиску з людей через зростання цін до зниження їхньої купівельної спроможності.

ФРС не може нічого зробити для боротьби з інфляцією, не призводячи до послаблення економіки,
– підкреслив бізнесмен.

Мільярдер прогнозує дефіцит державного бюджету та непростий період для сектору приватного кредитування через дії центробанку. Він також додав, що у довготривалій перспективі Федеральний резерв, найімовірніше, обере такий курс, який призведе до стагфляції.

Що таке стагфляція

Це стан економіки, при якому фіксують стагнацію виробництва та високі темпи інфляції одночасно. Цей феномен було вперше описано у 1970-ті роки, коли нафтова криза спричинила довгий період високих цін та падіння росту ВВП.

Актуально – Зеленський зустрівся з прем'єром Люксембургу у Києві: дивитися відео