Представникам "покоління Путіна" – люди, які знають лише одного президента Росії – стає все складніше виходити на ринок праці та отримувати хорошу освіту. Після початку повномасштабної та абсолютно невиправданої війни проти України для держави-агресорки змінилося чимало.

Зверніть увагу Інфляція в Україні: заступник НБУ розповів, чи загрожує країні режим гіперзростання цін

Нові реалії для Росії

Багато іноземних компаній вирішили покинути ринок Росії після 24 лютого. Спершу вони масово призупиняли свою діяльність та скорочували інвестиції, проте вже зараз все частіше фірми повідомляють при відмові від співпраці з державою-агресоркою назовсім. Наприклад, американська мережа закладів швидкого харчування McDonalds.

Водночас посилюється тиск санкцій Заходу проти Росії. Водночас зміни у російських університетах призводять до того, що жителям держави-агресорки все складніше буде отримати вищу освіту деінде.

Ми насправді входимо у певному роді на незвідану територію у багатьох напрямках,
заявив старший аналітик Хассан Малік бостонської інвестиційної компанії Loomis Sayles.

Експерти додали, що після кількох місяців війни майже неможливо оцінити масштаб впливу агресивних дій Росії на молодь країни у кількісному вимірі. Проте однозначно, що покоління Путіна, яке почалося у 2012 році, тепер живе в абсолютно іншій країні.

Потужний економічний спад та втрачені можливості

Зокрема, мультинаціональні корпорації обіцяли хорошу та стабільну кар'єру, де можна розвиватися завдяки своїм досягненням згідно з традиціями капіталістичної моделі Заходу. Саме так прокоментував ситуацію у державі-агресорці науковий співробітник програми "Європа, Росія та Євразія" від Центру стратегічних та міжнародних досліджень.

Ці можливості зникають, оскільки компанії покидають Росію, а деякі сектори, які обіцяли високі заробітні плати, починають страждати від санкцій,
– додав експерт.

Зокрема, він згадав про сектори нафти, газу та ІТ, як ті звідки масово йдуть іноземці. Відповідно невідомо, що буде у майбутньому. Особливо це стосується тих, хто має на меті увійти у ці галузі. На початку цього місяця американські технологічні гіганти IBM і Microsoft звільнили сотні співробітників в Росії.

Ця тенденція також стосується й навчання та розвитку професійних зв'язків для російських спеціалістів. Крім того, Світовий банк у квітні заявив, що у 2022 році економіка Росії скоротиться на 11,2%. Це стане найбільшим спадом для держави-агресорки за останні 30 років – з моменту розпаду СРСР.

Цікаво – у Стамбулі заплановані переговори щодо українського зерна: дивитися відео