Саме у січні багато людей обіцяють собі почати нове життя: багато заробляти і ні в чому собі не відмовляти. Щоб здійснити цю мрію, необхідно зрозуміти, як працює фінансовий ринок. Зокрема, метод інвестицій.

Читайте також Метал, який називають новою нафтою, може злетіти в ціні на 75%

Якісні інвестиції дозволяють вкладнику отримувати стабільний пасивний дохід. При правильних вкладеннях, такий вид заробітку зможе покрити всі витрати. Для тих, хто готовий інвестувати, 24 Канал підготував список дієвих порад.

Як почати інвестування

Серед українців побутує думка, що ефективно вкладати кошти можна лише через купівлю нерухомості, автівок і золота. Однак усі ці методи мають значні недоліки. Зокрема:

  • Нерухомість може знецінюватись через інфраструктурні зміни біля об'єкта, зношуваність будинку і навіть неблагонадійних сусідів. Тим більше це ризиковане вкладення у теперішніх реаліях.
  • Автівки є більше іміджевим елементом, ніж вдалою інвестицією. Насправді щоб придбати унікальне авто, потрібно вкласти кругленьку суму і, далеко не факт, що у майбутньому машину вдасться перепродати.
  • Золото може бути вигідною інвестицією лише тоді, коли це банківський метал. Золоті прикраси мають зовсім інший сплав, він значно “брудніший” і дешевший.

Тож рекомендуємо розглянути інші методи для інвестицій.

Та першочергово людині варто визначити, яку суму вона готова інвестувати, скільки часу витрачати на це та на який дохід очікує. Не потрібно вкладати усі заощадження одразу, особливо спочатку. При неефективному використанні коштів є велика ймовірність їх втратити.

Також потрібно визначити часові рамки для інвестицій. Від того, чи планує людина робити довгострокові вкладення, або ж хоче отримати швидкий прибуток, залежить вид активів, який варто обрати.

Зважати слід й на диверсифікацію інвестиційного портфеля, що є важливою складовою успіху. Розподіливши кошти по різних активах, в кризовій ситуації можна уникнути втрати усіх грошей.

Крім цього, необхідно визначитись зі сферою, в яку людина планує вкладати кошти. Найпопулярнішими активами для пасивного доходу є: CFD на акції, облігації, валюта, банківські метали, а також цифрові монети.

При цьому цифрові активи для інвестування обирають найчастіше країни Африки, Азії та Східної Європи. Водночас жителі європейських держав надають перевагу перевіреним методам, як-от акції та цінні папери.

Як здійснити першу інвестицію


Як зробити першу інвестицію / Фото – Pexels

Здійснити першу інвестицію у найпопулярніші активи нескладно. Розпочнемо із CFD на акції (контракти на різницю, які дозволяють заробляти на зміні вартості акцій без фактичної їх купівлі або продажу). Щоб не втратити вкладені кошти, необхідно обирати надійну компанію та платформу.

Які акції значно зросли протягом 2023 року:

  • Цінні папери Nvidia зросли протягом 2023 року майже втричі – на 234,36%. Це відбулося завдяки презентації оновленого процесора, який працює на основі штучного інтелекту. Якщо ще на початку 2023 року цю акцію можна було придбати за 156 доларів, в кінці – 552 долари.
  • Акції Apple у 2023 році зросли на щонайменше на 54%. Цікаво, що протягом усього часу, вони збільшились на 61 000%. Таке зростання відбулося завдяки впровадженню додатків Apple та створення розширеної технологічної лінійки. Зараз таку акцію можна придбати приблизно за 190 доларів.
  • Компанія MIcrosoft у 2023 році побила всі рекорди. Її акції виросли на 57%. Це пов’язано зі стрімким розвитком штучного інтелекту. Зараз ціна цієї акції орієнтовно 388 доларів.

Серед банківських металів варто виділити мідь. Попри загальні упередження, саме цю сировину експерти називають новою нафтою. Це і не дивно, зважаючи на те, які властивості має мідь. Цей метал є частиною новітніх технічних засобів. Тобто чим далі крокуватиме цифровізація, тим швидшим буде зростання вартості міді.

Відкривши депозит, можна зберегти накопичення і отримувати з них постійний пасивний дохід. Потрібно розуміти, що від того, яку валюту для вкладень обрати, залежить і прибуток.

Наприклад, депозити у гривні хоч і гарантують значний дохід, однак, зважаючи на економічну ситуацію в Україні, це нестабільна інвестиція. У довгостроковій перспективі краще обирати вкладення в іноземній валюті.