Відповідне рішення Рада керуючих Європейського центрального банку ухвалила вперше за 5 років. Три ключові процентні ставки знизили на 25 базисних пунктів.
Зверніть увагу Скільки українців взагалі не мають заощаджень та не відкладають на "чорний день"
Як змінилася інфляція у Єврозоні
Після засідання ЄЦБ у вересні 2023 року ситуація з інфляцією у регіоні суттєво змінилася. Цей показник знизився на понад 2,5%. Крім того, прогноз щодо інфляції значно покращився.
Також зафіксували зниження базової інфляції, що призвело до посилення ознак, що ціновий тиск почав слабшати. Ба більше, інфляційні очікування знизилися на всіх горизонтах.
Що таке Єврозона
Це валютний союз з 20 держав-членів Європейського Союзу, які прийняли євро як свою національну валюту та єдиний законний платіжний засіб. Водночас Європейський центральний банк – це центральний банк Єврозони.Водночас у ЄЦБ підмітили, що навіть з врахуванням прогресу, який зафіксували в останні квартали, внутрішній ціновий тиск все залишається сильним. З іншої сторони, зростання заробітної плати прискорюється.
Як ЄЦБ змінив ставки вперше з 2019 року
Відтак Європейський центральний банк знизив ключові ставки на 0,25%:
за депозитами – до 3,75%;
базову процентну ставку – до 4,25%;
- маржинальну кредитну ставку – до 4,5%.
Прогнози щодо інфляції на наступні роки
Також переглянути прогнози щодо загальної та базової інфляції на 2024 та 2025 роки порівняно з березневими очікуваннями. Загалом очікують, що у поточному році загальний рівень інфляції у країнах Єврозони буде становити в середньому 2,5%, у 2025 році – 2,2%, а у 2026 році – 1,9%.
Водночас очікують, що базова інфляція, яка виключає ціни на енергоносії та продукти, у наступні роки зупиниться на таких рівнях:
- 2,8% у 2024 році;
- 2,2% у 2025 році;
- 2% у 2026 році.