Згідно з результатами опитування OMFIF, світові банки планують збільшити обсяги купівлі долара протягом наступних одного – двох років. Загалом в опитуванні взяли участь 73 державні установи, які управляють міжнародними резервами на загальну суму 5,4 трильйона доларів.

Зверніть увагу Скільки українців взагалі не мають заощаджень та не відкладають на "чорний день"

Центробанки планують купувати долар США

Повідомляють, що 18% світових банків центральних банків мають на меті збільшити свої вкладення в американський долар. Це їхня реакція на збереження високих процентних ставок у першій економіці світу.

Для розуміння, торік лише 6% опитаних планували робити ставку на долар. Настільки різка зміна свідчить про стрімке збільшення кількості центробанків, які покладаються на американську валюту. Наразі очікують, що дохідність цінних паперів США залишатиметься вищою, ніж у Китаї.

Водночас досить істотна зміна настоїв у центробанках знаменує переломний момент (принаймні у короткостроковій перспективі) у поступовій дедоларизації. Цей тренд набирав обертів в останні роки у низці країн. Зокрема, в OMFIF заявили, що зростання попиту на долар та втрата популярності юаня – це ознаки того, що тенденція на дедоларизацію принаймні пригальмувала.

Додають, що найвищий рівень попиту на долар у рамках наступних одного – двох років фіксують у країнах Центральної Азії, тоді як в Азії та Латинській Америці, швидше за все, планують скорочення своїх асигнувань у юанях.