Прогноз для ринку газу

Не виключено, що у 2023 році продавцям газу доведеться якийсь час робити все, аби заохотити покупців укладати угоди про купівлю – це може відбуватися в окремі дні, коли буде особливо високим вироблення енергії з відновлюваних джерел, вважають учасники ринку.

Цікаво На шляху до добробуту: як змінилася географія багатства та бідності за останні роки

Подібний прецедент вже був у Великій Британії у 2006 році, тоді ціни на газ протягом дня на короткий термін впали до від'ємних значень після того, як у теплу погоду почалися постачання новим трубопроводом Langeled, а газові сховища виявилися заповненими.

Зараз подібні перспективи виглядають цілком реалістично на тлі активної пропозиції й при цьому досить незначного попиту на цьому ринку. Адже країни Єврозони офіційно вступили у рецесію. Економіка у першому кварталі 2023 року скоротилася на 0,1% уперше з часів пандемії.

Крім того, суттєвим фактором тут є висока заповненість газових сховищ. Вже зараз ціни на газ у Європі вперше за два роки опустилися нижче за відмітку 300 доларів за тисячу кубометрів.

Перспективи для інвесторів

Щоправда, на думку учасників ринку, зниження ціни нижче нуля торкнеться лише контрактів із короткостроковим постачанням і навряд чи триватиме довго. Подальша ситуація ринку газу буде залежати погоди у Європі взимку. Не виключено, що у разі несприятливої ​​погодних умов у цей період ціни на газ зможуть підрости.

Крім того, влітку 2022 року Європа зіткнулася з аномальною спекою, яка спровокувала нові виклики для сектору гідроенергетики та деяких атомних електростанцій. Якщо нинішнє літо в регіоні виявиться таким же спекотним, це може призвести до зростання попиту на газ і, відповідно, до підвищення цін на нього.

Що це означає для приватних інвесторів

У будь-якому разі короткостроковий період цін на газ нижче 0 відкриває перед інвесторами чудову можливість для капіталізації. З одного боку, якщо зараз за низьких цін інвестувати в зростання газу, то надалі можна вигідно перепродати його вже по 300 500 доларів за кубометр. З іншого боку, можна отримати прибуток, інвестувавши у зниження вартості цього активу.

Платформа Libertex доступна як з комп'ютерів, так і з сучасних мобільних телефонів. Тож інвестувати й отримувати прибуток можна буквально в будь-якому місці. Головне – доступ до Інтернету. При цьому інвестувати з Libertex можна у понад 300 різних активів. Серед них:

 • Нафта та газ;
 • Валюти;
 • Метали;
 • Акції й фондові індекси;
 • Сільськогосподарські товари;
 • Інші інструменти.

Як зробити перші кроки

Аби почати інвестувати та вийти на прибутковий рівень потрібно зробити всього кілька простих кроків. Алгоритм дій такий:

 • Відкрити та поповнити рахунок у Libertex;
 • Обрати актив та суму угоди;
 • Визначитися з напрямком інвестицій;
 • На цьому етапі допоможуть вбудовані інструменти технічного аналізу;
 • Щоб монетизувати зростання активу, потрібно буде натиснути кнопку "купити", а на зниженні "продати";
 • Після цього залишиться закрити угоду в тому ж вікні, коли рівень прибутку досягне бажаного рівня.

Перед початком інвестицій, варто здійснити кілька угод на вбудованому в Libertex безплатному деморахунку з віртуальними засобами. Це допоможе навчитися правильно інвестувати. Після цього в один клік інвестор зможе перейти на реальний рахунок, щоб почати отримувати справжній прибуток.