Експерти зазначають, що повномасштабна агресія Росії проти України уповільнила зростання світового добробуту, який, за останніми підрахунками, становить 464 трильйони доларів з загальної кількості мільйонерів у 62,5 мільйона осіб.

Цікаво Нові реалії на фондовому ринку: як техгіганти знову змінюють правила гри

Привабливі цифри

Згідно з останнім звітом швейцарського банку Credit Suisse Global Wealth Report 2022, у 2021 році світовий добробут зріс майже на 10%, а без врахування різниці в курсах валют – взагалі на 13%. При цьому середній рівень добробуту на душу населення досяг позначки 7,5 тисяч доларів, що на 8,4% вище, ніж роком раніше.

Але вже за підсумками 2022 року, дані щодо якого ще не представлені експертами, очікується уповільнення зростання добробуту на глобальному рівні. Головні причини зміни динаміки зумовлені такими факторами:

 • Збільшення рівня інфляції;
 • Підвищенням ставок світовими центробанками;
 • Негативний вплив повномасштабного вторгнення Росії проти України.

Географія багатства та бідності у світі / Фото Shutterstock

У 2022 році інфляція в США досягла позначки 9,1%, що стало рекордом за 41 рік. Для її стримування Федеральний резерв змушений був багаторазово підвищувати ставку, довівши її рівень до травня 2023 року максимуму з 2007 року – до позначки на рівні 5 – 5,25% річних.

За середнім розміром добробуту на душу дорослого населення в усьому світі 2021 року лідирувала Швейцарія з показником 697 тисяч доларів, США – 579 тисяч доларів та Гонконг – 553 тисячі доларів. До лідерів потрапили також такі країни:

 • Австралія;
 • Нова Зеландія;
 • Канада;
 • Японія.

Найкращу динаміку зростання добробуту людей у ​​світі показали такі держави як США та Китай. Менш істотне поліпшення показника зафіксували в Європі, Африці, Індії та Латинській Америці, оскільки суттєвим фактором з негативним впливом було подорожчання долара США.

Азія виходить у топ

Водночас у звіті експерти відзначили позиції країн Азії, що поліпшуються. Насамперед йдеться про Китай. З 2000 року зростання добробуту в цій державі можна порівняти із тими темпами, які продемонстрували США за 80 років.

При цьому у звіті наголошують на цікавому факті: за останні роки добробут у Європі збільшувався швидше, ніж у США. Цей показник для європейського регіону у 2021 році становив 106 трильйонів доларів, що можна порівняти з цифрами для США у 2016 році.

Географія багатства та бідності у світі / Фото Shutterstock

Тож загалом можна зробити висновок, що останніми роками попри те, що США та деякі країни Європи зберігають своє лідерство у рейтингу, їх поступово намагаються витісняти найрозвиненіші держави в Азії. Не виключено, що у найближчій перспективі Китай зможе очолити топ країн із максимальним розміром добробуту на душу населення.

Як досягти фінансового добробуту

На щастя, у світі є багато способів досягти фінансової незалежності. Один із них – інвестиції на фінансовому ринку, що дозволяє заробляти незалежно від країни проживання.

При цьому, аби почати отримувати прибуток не потрібно мати великий капітал або фінансову освіту. Можна опанувати основи інвестицій на деморахунку та почати заробляти з невеликої суми. Однак важливо правильно обрати зручну та надійну торгову платформу, яка надасть доступ до всіх необхідних інструментів.

Як почати робити перші кроки

Щоб почати займатися інвестиціями та вийти на прибутковий рівень достатньо зробити кілька простих кроків. Алгоритм дій такий:

 • Відкрити та поповнити рахунок у Libertex;
 • Обрати актив;
 • Визначитися із сумою та напрямком інвестиційної угоди;
 • Після цього потрібно натиснути кнопку “купити” або “продати” залежно від обраного напрямку;
 • Далі залишиться тільки закрити угоду в тому ж вікні, після досягнення бажаного рівня прибутку.

Географія багатства та бідності у світі / Фото Shutterstock

Підвищити ефективність інвестицій допоможе унікальна функція Libertex – мультиплікатор, який кратно збільшує результативність роботи на фондовому ринку. Обрати напрямок можна за допомогою вбудованих у Libertex інструментів технічного аналізу та стрічки новин.

Розібратися в тому, як вкладати кошти, аналізувати ринок та здійснювати правильні угоди можна завдяки вбудованому в Libertex деморахунку. На ньому вже є віртуальні 50 тисяч доларів, які можна використати, щоб вивчити особливості інвестицій, не ризикуючи власними коштами. Освоївши основи, реально в один клік переключитися на реальний рахунок і почати заробляти по-справжньому.