Відомі люди застосовують конкретні стратегії та принципи, щоб подбати про своє багатство й при можливості збільшити його, а також забезпечити довгострокову фінансову стабільність. Про правила, на які корисно звернути увагу, – розповідаємо у матеріалі 24 Каналу.

Може зацікавити Інвестиції у сучасному світі: головні плюси та мінуси, про які варто знати всім

Корисні правила щодо фінансів для всіх

  • Стежити за своїми витратами: успішні люди ведуть облік фінансів. Вони знають, куди йдуть їхні гроші, і використовують бюджети, щоб контролювати свої витрати та приймати обґрунтовані рішення про те, куди витрачати свої кошти.
  • Уникати боргів та кредитів: істотна частина фінансової незалежності – це свобода від боргів. Успішні люди намагаються не позичати, якщо це не інвестиції в майбутнє, такі як освіта або придбання нерухомості, яке може збільшити їх капітал у довгостроковій перспективі.
  • Дотримуватися довгострокових інвестиційних стратегій: інвестування, а не просто заощадження – не лише ключ до збільшення капіталу, а й один із найважливіших атрибутів успішних людей. При цьому вони, як правило, диверсифікують свої інвестиції, вкладаючи гроші в такі активи, як акції, різні валюти, дорогоцінні метали, щоб мінімізувати ризики та максимізувати дохід.
  • Створювати "аварійні" фонди: важливою частиною фінансової стійкості є наявність коштів для непередбачених обставин. Успішні люди відкладають гроші до так званого аварійного фонду, щоб покрити несподівані витрати та уникнути боргів.
  • Вкладати гроші у свій розвиток: освіта – це інвестиції, які завжди окупаються. Успішні люди продовжують навчатися та вдосконалювати свої навички, щоб залишатися конкурентоспроможними на ринку. Для прикладу, легендарний інвестор та мільярдер Воррен Баффет вважає, що найкраща інвестиція – це вклад в себе.

Як почати ефективно керувати фінансами

На початку варто визначитися зі своїми першими кроками, оскільки це допоможе налаштуватися себе на те, щоб досягти успіху. Далі потрібно почати вести бюджет.

Ще одна ціль – це постаратися направити максимум коштів на те, щоб закрити борги та кредити, якщо вони є. Крім того, вкрай важливо спробувати відкладати невелику частину доходів. Йдеться про хоча б 5 – 10%, щоб сформувати аварійний фонд.