Та перш як перейти до безпосереднього вибору, радимо ознайомитись, які загалом є форми збереження заощаджень та на які з них звернути увагу. У матеріал 24 Канал розповідає про це більше.
Читайте також Для економіки добре, а для населення – не дуже: чи здивує курс після змін НБУ
Які є форми збереження заощаджень та як вони працюють
- Нерухомість
Цей вид заощаджень, до речі, був одним із найнадійніших для збереження та примноження активів в Україні до повномасштабної війни. Відтак люди купували житлову нерухомість, зазвичай на первинному ринку, а після введення в експлуатацію зі вже зробленими ремонтами її вартість росла суттєво від початкової ціни. Таким чином її можна було продати з хорошою націнкою або здавати в оренду та мати пасивний дохід.
- Цінні іноземні папери
Наступним видом є заощадження в іноземних цінних паперах. Цікаво, що поріг входу знизився за останні роки. Тобто за мінімальну вартість акцій, а саме цінних паперів, можна віддати всього 100 доларів.
Крім того, можна виділити безпечність такого заощадження завдяки міжнародному досвіду капіталістичних країн. Також це ліквідний актив, який можна у будь-який час обміняти на гроші.
- Військові державні облігації
Це не лише патріотичний, але хороший спосіб зберегти та примножити свої заощадження. Якщо коротко, то Облігації внутрішньої державної позики (ОВДП) – це цінні папери, які випускає уряд. Кошти за ОВДП Міністерство фінансів залучає для покриття розриву між видатками та доходами бюджету.
Облігацію можна придбати у будь-який момент, а дохід від неї гарантується на декілька років. Крім того, пропонується дохідність у національній валюті від 12% (короткотермінова інвестиція) до 16 – 18% (довготермінове вкладання).
- Депозити
За допомогою депозиту заощадження "лежать" у банках під відсотки, що пасивно приносить додаткові кошти.
Депозити є строком від 3, 6 та 12 місяців. Процентна ставка у різних банках коливається від 15% до інколи навіть 19%.
- Заощадження у валютах
Валютні заощадження є теж досить надійними, але краще тримати їх у безготівковому форматі, тобто у фінансовій системі.
Для захисту цифрових даних чимало з них перевели свої дата-центри в інші країни. Тому у період воєнного стану навіть війна не створюватиме додаткових ризиків. Серед популярних та найбільш відомих є валюти – долар та євро.
Як примножити заощадження
Після визначення форми заощадження, варто звернути увагу й на те, як саме це зробити для того, щоб збільшити власні заощадження. Відтак існують різні варіанти залежно від мети та термінів інвестицій.
Зауважте, що інвестиції стають все привабливішою опцією у всьому світі, а Україна не стала винятком. Існує безліч торгових платформ за допомогою яких можна заробляти. Відтак вибір повинен базуватися на таких критеріях: вільний доступ до фінансового ринку, велика кількість клієнтів, тривала історія та зручний додаток.
Під такий опис підходить компанія Forex Club, а саме її торгова платформа – Libertex. У додатку користувачі можуть слідкувати за контрактами на різницю, тобто CFD, а також валютами, криптовалютами та іншими інструментами. До речі, під час реєстрації ви можете одразу поповнити рахунок власного гаманця та почати здійснювати торгові операції, або почати з демо-рахунку на якому вже є 50 000 доларів.
За допомогою CFD-контрактів можна заробляти на акціях міжнародних компаній. Це працює так: коли котирування без фактичної купівлі чи продажу активів коливаються, CFD дозволяють заробляти на цій різниці.
Працювати з платформою можна одразу після декількох кроків:
- Встановити додаток;
- Відкрити та поповнити рахунок;
- Проаналізувати ринок;
- Визначитися з активом та напрямком угоди;
- Далі залишиться натиснути кнопку "купити", щоб отримати можливість заробити на зростанні, або "продати", якщо трейдер прагне отримати дохід від зниження котирувань, а потім закрити угоду.
До слова, платформою Libertex можна користуватися як з комп'ютера, так і з мобільного додатка для iOS та Android.