Багато хто з них не приховує секретів свого успіху. Ба більше, часто вони із задоволенням діляться порадами та рекомендаціями в книгах та інтерв'ю. Про ключові аспекти – розповідаємо у матеріалі 24 Каналу.

Актуально Річне планування бюджету: що українцям варто врахувати

Раціональний підхід

Автор однієї з найпопулярніших книг про правила інвестування "Інтелектуальний інвестор" Бенджамін Грем завжди робив ставку на глибинний аналіз ситуації на ринку та закликав до цього інших інвесторів.

Зазвичай, він говорив, що при ухваленні того чи іншого інвестиційного рішення не варто брати на себе надто високі ризики. При цьому Грем закликав ретельно аналізувати фінансове становище компанії, акціями якої інвестор цікавиться. Адже акції тієї чи іншої компанії цінні лише настільки, наскільки цінна вся компанія загалом. Один з основних принципів Грема говорить: "Важливо встигнути купити акції тієї чи іншої компанії в той момент, коли ціна акцій на ринку буде нижчою за всю її вартість".

Чіткий аналіз

Щодо обрання компанії, акції якої недооцінені й можуть "вистрілити" у майбутньому та приносити інвестору чималий прибуток, багато розповідав легендарний інвестор Воррен Баффет. Він написав чимало книг про інвестування. Наприклад, можна згадати "Правила багатства", де Баффет розповів про свої принципи. Крім того, інвестор дав досить багато інтерв'ю на цю тему.

Дотримуючись викладених ним принципів, Баффет зробив безліч вдалих інвестиційних рішень. Одне з них – покупка привілейованих акцій американського інвестиційного банку Goldman Sachs за 5 мільярдів доларів. Надалі він продав їх банку вже за 5,6 мільярда доларів і отримав натомість безплатно понад 13 мільйонів звичайних акцій Goldman Sachs.

Проаналізувати якість бізнесу, на думку Баффета, можливо регулярно вивчаючи всі фінансові звіти компанії, які покажуть, в який бік вона рухається. Зокрема, звітність продемонструє, наскільки високою є прибутковість на вкладений капітал. При цьому акції такої компанії мають коштувати порівняно дешево, щоб інвестор, купуючи їх за поточною ціною, надалі зміг заробити на стрімкому зростанні курсу.

Ставка на чуття

А ось інший легендарний інвестор Джордж Сорос, навпаки, не мав чіткого плану інвестування – він завжди покладався на інтуїцію. Дійсно чуття не раз допомагало йому при укладанні вдалих угод. Так, наприклад, у 1998 році він зробив на біржі ставку в 10 мільярдів доларів проти британського фунта і в результаті отримав понад 1 мільярд доларів прибутку.

Сорос завжди радив підлаштовуватися під ситуацію на біржі й бути готовим до того, що все може змінитися будь-якої миті. Свої принципи інвестування він виклав у книгах – наприклад, в "Алхімії фінансів". Попри те, що його підхід дуже відрізняється від того, який декларували, наприклад, Грем і Баффет, він все одно приніс йому успіх.

Тож, інвестору є, чому повчитися у легендарних постатей на ринку. Але, звичайно, найкраще діяти за такими принципами:

  • Вивчити всі позиції;
  • Використовувати критичний підхід;
  • Виробити збалансовану позицію на основі того, що вдалося почерпнути в успішних інвесторів чи трейдерів.

Як використати знання від легенд світу фінансів на практиці

Вивчивши стратегії успішних інвесторів, важливо почати правильно їх використовувати на практиці. У першу чергу потрібно обрати компанію, яка надасть зручний доступ до найприбутковіших інструментів фінансового ринку.

Однією з таких компаній є Forex Club, яка понад 25 років працює на ринку та надає цілодобову підтримку клієнтам. Ба більше, компанія створила власну торгову платформу – Libertex, яку вже обрали понад 2,9 мільйона трейдерів та інвесторів по всьому світу. У Libertex інвесторам доступно понад 300 різних активів, а це означає, що буквально кожен зможе підібрати для себе найцікавіші варіанти.

Щоб почати інвестувати та заробляти, спочатку потрібно зробити кілька простих кроків. Алгоритм дій такий:

  • Відкрити та поповнити свій рахунок у Libertex;
  • Проаналізувати ринок;
  • Обрати найцікавіший для вас актив;
  • Визначитися з напрямком інвестиційної угоди на торговій платформі;
  • Натиснути кнопку "купити", аби заробити на зростанні ціни, або "продати", щоб отримати прибуток на зниженні котирувань;
  • Усе, що залишиться зробити після – закрити угоду, коли рівень прибутку досягне бажаного рівня.

Відточити всі дії, зрозуміти як працює платформа Libertex та процес укладання угод, а також навчитися аналізувати ринок можливо без ризику для власних коштів. Для цього варто скористатися безплатним деморахунком із віртуальними 50 тисячами доларів.

Після кількох угод на деморахунку можна в один клік перейти на реальний рахунок, щоб початим заробляти. Відкрийте рахунок в Libertex зараз і почніть використовувати можливості фінансового ринку для заробітку.