Згідно з даними Hindenburg Research, фінтех компанія Block (у минулому Square) сприяла шахрайству та не мала суворого рівня контролю для виконання нормативних вимог у додатку Cash App, пише CNBC.

Зверніть увагу Ставка на гігантів: як капіталізувати динаміку відомих компаній на ринку

Нове розслідування Hindenburg Research

Розслідування Hindenburg Research тривало протягом 2 років, у рамках якого фахівці опитали кілька колишніх співробітників Block. Додають, що компанія Джека Дорсі завищувала кількість користувачів Cash App, занижувала вартість залучення клієнтів, а також, цілком ймовірно, могла подавати некоректну фінансову звітність, пише Reuters.

Крім того, дослідники зауважили, що під час пандемії коронавірусу платформу використовували для мільярдних махінацій, які були пов'язані з виплатами від уряду. Мовляв, у додатку Cash App ігнорували відповідні сигнали. Для прикладу, на один і той же номер рахунки могли отримувати виплати кілька людей.

Що відомо про Hindenburg Research

Це фонд, який досліджує діяльність різних компаній у світі. Заробляє ця організація на коротких продажах. Її створив Натан Андерсон у 2017 році, який є ідейним борцем із шахрайством. Штаб-квартира Hindenburg Research розташована в Нью-Йорку, США.

Наслідки для Джека Дорсі та компанії Block

Звіт Hindenburg Research призвів до того, що акції фінтех компанії Block впали на понад 22% у день публікації звіту. Актуальні позиції компанії на фондовому ринку:

  • Акції компанії торгуються на рівні 61,88 долара за штуку;
  • Від початку торгів цінні папери впали на 14,82%;
  • Ринкова капіталізація Block становить 37,3 мільярда доларів, згідно з Yahoo!Finance.

Фінансові втрати Джека Дорсі також досить значні. Йдеться про 526 мільйонів доларів або 11%. Статки бізнесмена впали до 4,4 мільярда доларів 23 березня. На момент створення цього матеріалу, Forbes оцінює його капітал у 4,2 мільярда доларів. Згідно з даними цього видання, Дорсі втратив 761 мільйон доларів або понад 15% своїх статків.