Потужні компанії почали активно зміцнювати позиції на фондових біржах. Наприклад, акції американського виробника електрокарів Tesla подорожчали з початку року майже на 50%.

Важливо Фокус на Європі: огляд ринку та актуальні можливості для інвесторів

Завдяки цьому інвестори отримують дуже перспективні можливості. У чому причина такого зльоту та як сьогодні можна монетизувати зміни на ринку – читайте у новому матеріалі 24 каналу.

Відновлення та посилення позицій на ринку

У 2022 році тиск на акції, зокрема компанії Tesla, неабияк впливало та тиснуло порушення логістики, яку спричинив повномасштабний напад Росії на Україну. Ще один фактор впливу – загальне зниження попиту на продукцію виробника електрокарів.

В результаті ринкова капіталізація компанії Ілона Маска в грудні впала нижче за вартості нафтового гіганта ExxonMobil – до 435 мільярдів доларів. Вартість акцій виробника електрокарів обвалилася до мінімуму з вересня 2020 року. Додатковим негативним фактором для цінних паперів Tesla стало рішення Ілона Маска продати папери компанії задля фінансування придбання соціальної мережі Twitter.

Проте від початку року Tesla повернулася до висхідного тренду. Наприклад, 26 січня, акції Tesla підскочили одразу на 10%, і цей підйом тривав протягом кількох днів. Приводи для зростання були такі:

 • Позитивна звітність компанії, яка показала, що американський виробник електромобілів у 2022 році наростив чистий прибуток майже у 2,3 раза порівняно з попереднім роком – до 12,6 мільярда доларів;
 • Крім того, компанія очікує, що у 2023 році випустить 1,8 мільйона машин, тоді як у 2022 році виробила лише 1,4 мільйона автівок.

Що ж до, наприклад, акцій Apple, то вони подешевшали у 2022 році на 30%. Річ у тому, що для цих цінних паперів важливу роль відігравав додатковий негативний фактор, а саме Китай.

Оскільки виробництво IPhone було зосереджено в основному в Китаї, то спалах коронавірусу в цій країні й жорсткі обмеження, завдали серйозного удару по позиціях технологічного гіганта. На початку поточного року ринкова капіталізація компанії опустилася нижче позначки на рівні 2 трильйонів доларів. Це сталося вперше з 2021 року.

Від початку 2023 року акції американської компанії зросли вже на 16%. При цьому посилення позицій Apple на ринку було досить стрімким на тлі позитивних новинах. Тож ті, хто стежив за ринком і встиг вчасно зорієнтуватися, могли непогано капіталізувати зростання ринкової ціни.

Час для нових можливостей

Відтак перед світовими гігантами наразі виникли досить непогані перспективи для зростання, які будуть покращуватися на тлі відновлення світової економіки. А це означає, що зі зростанням вартості цих активів інвестори можуть отримати непоганий результат.

Для того, щоб вже сьогодні почати інвестувати та монетизувати динамку акцій найбільших світових компаній, потрібно зробити кілька важливих та простих кроків. Але спершу важливо вибрати надійну компанію або торгову платформу, яка надасть можливість зручно здійснювати угоди з найперспективнішими фінансовими інструментами.

Можливості для інвесторів на ринку / Фото Pexels

Однією з таких платформ є Libertex від Forex Club. Ця компанія вже понад 25 років допомагає інвесторам у всьому світі інвестувати та отримувати дохід на фінансових ринках. Libertex пропонує понад 300 найпопулярніших активів. Серед них:

 • Акції найбільших компаній світу – у тому числі Tesla, Apple, Microsoft, Visa;
 • Фондові індекси;
 • Енергоносії;
 • Метали;
 • Сільськогосподарські активи;
 • Валютні пари та криптовалюти.

Корисні опції та підтримка професіоналів

​Платформа Libertex доступна як з комп'ютера, так і з мобільних телефонів на iOS та Android. Тож керувати власним капіталом та отримувати прибуток можна буквально у будь-якому місці. Головне – доступ до Інтернету.

Варте уваги Нестандартні рішення банків: які валюти слабшають проти долара

Це не єдина опція, яка допоможе зручно працювати на фінансових ринках. Проте спершу додамо трішки розрахунків:

 • Наприклад, якби інвестор вклав у зниження акцій Tesla на початку березня, продавши які від рівня 200 доларів, то після 20 березня він міг би закрити цю угоду з прибутком у 11%;
 • Це результат без використання мультиплікатора;
 • Однак ця функція може суттєво покращити результати інвестиційної угоди. Навіть з консервативним мультиплікатором х10 рівень прибутковості становив би 110%.

Можливості для інвесторів на ринку / Скриншот Libertex

Розібратися з тим, як правильно інвестувати та вийти на прибутковий рівень реально з допомогою вбудованого в Libertex деморахунку, на якому вже є віртуальні 50 000 доларів. Після освоєння торгівлю на деморахунку можна перейти на справжній рахунок, аби почати капіталізувати свою діяльність.