У середу, 16 лютого, вартість нафти Urals піднялася до 99,14 долара за барель, подорожчавши на 3,2 долара. Більше ця сировина коштувала лише на початку вересня 2014 року, коли її ціна досягла 99,81 долара за барель.

Цікаво Від валют до металів: чого чекати від ринків у 2022 році

Ціна російської нафти наблизилася до 100 доларів за барель

Наразі Urals коштує більше за нафту марки Brent, ціна якої наблизилася до 93 доларів за барель, згідно з даними Bloomberg. Крім того, вартість ф'ючерсів на Brent на квітень на біржі у Лондоні ICE 17 лютого знизилася на 1,8% до 93,17 долара за барель станом на 11:58 за київським часом. Головні причини подорожчання сорту нафти Urals:

  • висока геополітична напруга у світі,
  • побоювання щодо обмеженої пропозиції через стрімке відновлення попиту.

Вартість чорного золота сорту Urals в Росії береться до уваги при розрахунку експортного мита на нафту та нафтопродукти. У федеральному бюджеті базову ціну Urals на 2022 рік заклали на рівні 44,2 долара за барель. Якщо вартість цієї марки нафти опускається чи підіймається вище за базову ціну, Мінфін відповідно до бюджетного правила купує або продає валюту.

Вартість російської нафти наблизилася до 100 доларів / Фото Getty Images

Актуально Велика Британія готова відрізати Росії від фінансових ринків: головна умова

Останні новини щодо геополітичної ситуації навколо України:

  • Росія продовжує стягувати свої війська до кордонів України. На сьогодні там перебуває приблизно 130 тисяч одиниць особового складу РФ, але немає бригад, готових до повномасштабної війни. Таку заяву зробив секретар Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Роман Костенко.
  • Водночас чинний президент США Джозеф Байден вважає, що все залишається висока ймовірність вторгнення Росії в Україну. Політик також попередив, що Москва може ініціювати провокації.
  • Радбез ООН провів нове засідання через загрозу вторгнення РФ в Україну. Заступниця генсека ООН Розмарі Дікарло наголосила, що напруженість досягла свого максимуму, а також зазначила відсутність прогресу у рамках мінських домовленостей.
  • У Великій Британії заявили, що наразі немає переконливих фактів того, що Росія відводить свої війська від українських кордонів. У Міністерстві закордонних справ країни наголосили, що РФ має "відійти від краю прірви".