Нагадаємо, що на сьогодні американський долар – це головна резервна валюта у світі. Крім того, саме долар найчастіше використовують у світовій торгівлі. Проте у Morgan Stanley вважають, що роль цієї валюти, як наріжного каменю глобальної фінансової системи, можуть переглянути.

Варте уваги Бики чи ведмеді: який тренд захопить ринок у першій половині 2024 року

Біткойн може пришвидшити відмову від долара США

Експерти з Morgan Stanley заявили, що до цього може призвести зростання інтересу до цифрових активів. Зокрема, йдеться про біткойн, збільшення обороту стейблкойнів. Також виділяють реальні перспективи застосування цифрових валют центральних банків (CBDC) у транскордонних розрахунках.

Додають, що наразі ці інновації знаходяться на стадії зародження, але водночас вони "відкривають можливості для підриву гегемонії долара США". інвестиційні банкіри вказують, що макроінвесторам уже зараз варто замислитися над тим, як ці цифрові активи можуть змінити майбутню динаміку долара, з врахуванням наслідків для світової фінансової стабільності та грошово-кредитної політики.

Тоді як очільник відділу цифрових активів Morgan Stanley Ендрю Піл вважає, що дедоларизація у світі може значно пришвидшитися через запуск спотових ETF на біткойн. Одна з причин – приплив коштів у нові продукти, який фіксують кожного тижня, уже перетнув позначку у мільярди доларів.

Експерт також вказує, що за останні 15 років популярність біткойна у світі лише зростає. Зокрема, на сьогодні найвідомішою криптовалютою у світі володіють 106 мільйонів людей.