Логічно виникає питання: "Який же тренд – висхідний або низхідний – врешті-решт візьме гору цього року?". Більше про це – читайте у новому матеріалі 24 Каналу.

Зверніть увагу Золото на шляху до нового історичного максимуму: які можливості це відкриває для кожного

Головні фактори впливу

Експерти Reuters вважають, що з врахуванням усіх можливих ризиків у поточному році світовій економіці все ж таки вдасться уникнути рецесії. Згідно з їхніми оцінками, її підйом у 2024 році складе від 2,6%. Як правило, темпи економічного зростання нижче 2,5% свідчать про рецесію. Тобто світова економіка буквально пройде по дуже тонкій межі.

Додатковий позитивний фактор для розвитку світового фінансового ринку – це зниження ключової ставки Федеральною резервною системою США, якого очікують більшість експертів на тлі сповільнення інфляції. На цей час, індикатор знаходиться на піковому рівні 5,25 – 5,5%, але після циклу підвищення, який тривав до кінця 2023 року ставка залишилася стабільною.

Разом з тим більшість експертів звертають увагу на низку геополітичних подій, які можуть мати серйозні наслідки для глобального фінансового ринку у 2024 році. Насамперед це, звичайно, вибори в США, які відбудуться 5 листопада. Від їхніх підсумків залежатиме подальша політика першої економіки світу, яка впливає на більшість процесів, що відбуваються на глобальній арені.

На розвиток світової економіки продовжують впливати й два великі військові конфлікти – в Україні та в Секторі Газа. Додаткові тривожні фактори у цій сфері – загострення напруги на Корейському півострові, а також відносин між Китаєм і Тайванем.

Бики чи ведмеді: чого чекати від фондового ринку

Швидше за все, світовий фінансовий ринок у першій половині 2024 року буде поводитися досить стримано. На тлі того, що відбувається в економіці та геополітиці, навряд чи варто очікувати шаленого зростання.

Разом з тим, якщо Федеральний резерв справді піде на зниження ставки, а світова економіка зможе утриматися від занурення в рецесію, це стимулює інвесторів до переведення коштів з доларових активів у ризиковіші інструменти – насамперед в акції найбільших світових компаній. Тож, чекати на зростання котирувань варто, але, найімовірніше, потужного ралі не буде. Проте використати потенційний підйом на ринку все ж таки буде можливість.

Хто такі бики та ведмеді

Ці терміни є основою сленгу трейдерів як основні категорії гравців на фондовій біржі. Бики, як правило, роблять ставку на зростання і продають цінні папери за вищими цінами. Натомість ведмеді грають на протилежну полі. Вони заробляють на падінні ринку, в умовах, нестабільної економічної ситуації.

Як використати динаміку ринку у своїх інтересах

Щоб заробити на підвищенні ринку, достатньо вчасно інвестувати у найбільш доречні та вигідні активи. Зробити це можна, скориставшись торговельною платформою, яка допомагає використовувати нові можливості на фінансових ринків.

Однією з таких платформ є Libertex, яку створила компанія Forex Club. Ця платформа доступна з комп'ютера через вебінтерфейс та мобільних пристроїв за допомогою програм на iOS та Android. Вона надає доступ до понад 300 різноманітних фінансових активів. Серед них:

  • CFD (Contracts For Difference – контракти на різницю цін) на акції;
  • Фондові індекси;
  • Метали;
  • Інші активи.

Щоб почати інвестувати та отримати можливість вийти на прибутковий рівень, потрібно зробити кілька простих кроків. Алгоритм дій такий:

  • Відкриття та поповнення рахунку на платформі Libertex;
  • Обрання бажаного активу;
  • Визначитися із сумою інвестиційної угоди та її напрямком;
  • На цьому етапі знадобляться у пригоді безплатними інструментами технічного аналізу, які є у Libertex;
  • Визначитися між кнопками “купити” та "продати". Тут вибір залежить від того, чи прогнозують зростання вартості активу, чи його падіння відповідно.
  • Закриття угоди в один клік після фіксування бажаного результату

Далі – більше! Для ознайомлення з платформою та принципами роботи, Libertex пропонує безплатний деморахунок. Після кількох угод з цим інструментом з легкістю можна буде перейти на реальний рахунок, щоб почати заробляти по-справжньому.

Приєднуйтесь до більш ніж 2,9 мільйона початківців, і досвідчених інвесторів, які вже використовують Libertex для інвестицій та отримання прибутку.