У 2014 році РФ анексувала український Крим та почала війну на Донбасі, яка триває й досі. Реакція фінансових ринків на порушення Росією територіальної цілісності України не забарилася.

Варте уваги Від валют до металів: чого чекати від ринків у 2022 році

Реакція ринків на вторгнення Росії в Україну у 2014 році

Наприкінці лютого 2014 року ралі на Волл-стріт згасло на фоні чуток про вторгнення Росії на територію України. Того тижня російський рубль впав до рекордно низького рівня щодо євро та до 5-річного мінімуму щодо долара. Українська гривня втрачала позиції на ринку через побоювання дефолту. Наступного тижня ринки продовжили реагувати:

  • Німецький індекс DAX, який суттєво залежить від російського газу, втратив 3,3%. На той період це було максимальне падіння з травня 2012 року.
  • Того ж дня російські акції впали на 10,8%.

Як відреагували ринки на вторгнення РФ у 2014 році / Інфографіка CNBC

Активи мобільного оператора "МегаФон", які котируються у Москві, обвалилися на 11%. Акції нафтової компанії "Роснефть" впали на 4%, Газпрому – на 14,5%, а Сбербанку – на 15%. Крім того, удар прийняли й цінні папери російські компанії QIWI та Mobile Telesystems, які подешевшали на 11% і 12,6% відповідно.

Що відбувається з російською валютою зараз:

Загроза нападу з боку Росії: що важливо знати

  • З кінця жовтня 2021 року Російська Федерація активно стягнула війська до кордону з Україною. Українські розвідники підтвердили цю інформацію та пояснили, що Кремль може напасти у січні – лютому 2022 року.
  • 24 січня 2022 року секретар РНБО Олексій Данілов повідомив, що біля українського кордону перебуває понад 100 тисяч російських військових. Крім того, їх супроводжують орієнтовно 10 – 11 тисяч додаткових військовослужбовців. Данілов також закликав українців не панікувати.
  • Міжнародна спільнота обіцяє запровадити жорсткі санкції проти Росії у випадку нападу на Україну. Зокрема, Джозеф Байден заявив, що США можуть ввести санкції безпосередньо проти самого президента Росії.