Більш детально про це розповів аналітик Міжнародної академії біржової торгівлі та офіційний представник Forex Club Libertex в Україні Віктор Таран.

Корисно Нові реалії та можливості: історія трейдера, який підкорив світ фінансів

Що впливає на фондові ринки

Коронавірус продовжує суттєво впливати на фондові ринки. Наразі один із найбільш небезпечних штамів, який стрімко поширюється, – Омікрон. Ще одним фактором впливу є інфляція. Це питання дуже хвилює фінансових регуляторів у всьому світі. Тому, цілком ймовірно, вони посилять свою грошово-кредитну політику та згорнуть заходи фінансової підтримки економіки, щоб не сприяти зростанню цін.

Чого чекати від долара у 2022 році

У 2021 році долар зміцнив свої позиції у порівнянні з іншими валютами та досить впевнено почував себе на ринку. Прогнозують, що у 2022 році нацвалюта США продовжить цю тенденцію. Перш за все це пов'язано з тим, що Федеральна резервна система США цього року з великою ймовірністю підніме ставку на фоні зростання інфляції. Такий крок зробить американську валюту більш привабливою для міжнародних інвесторів.

Чого чекати інвесторам у 2022 році / Фото Unsplash

Що прогнозують для ринку металів

2021 рік був досить складним для дорогоцінних металів. Ціни на золото та срібло демонстрували досить значні коливання. Також під тиском опинилися й промислові метали. Головна причина – падіння попиту, викликане скороченням обсягів виробництва. Наприклад, сильно скоротився попит на паладій через погіршення ситуації в автомобільній промисловості.

Актуально Перспективи та мінімальні ризики: новий сервіс для інвесторів завойовує ринок

Аналітики вважають, що з великою ймовірністю 2022 рік буде таким же складним для металів, як і минулий. Насамперед це пов'язано зі зменшенням попиту та зростанням пропозиції. Зокрема, очікують, що буде профіцит пропозиції у платині у розмірі 637 тисяч унцій. Трохи кращу динаміку прогнозують для цін на паладій – аж до зростання до 2 300 – 2 400 доларів. Ситуація з виробництвом автомобілів, найімовірніше, налагодиться до середини 2022 року. Тож, не виключено, що на ринку може виникнути дефіцит паладію. Йдеться орієнтовно про 200 – 300 тисяч унцій.

Чого чекати від ринків у 2022 році: дивіться відео