Скільки валюти продали українські банки

Переважання пропозиції іноземної валюти над попитом з боку клієнтів банків вплинуло на укріплення курсу гривні на міжбанку. Різниця між надходженнями і витратами інтервенцій НБУ на валютному ринку сягнуло позначки 220 мільйонів доларів.

До слова Що буде з доларом у 2021 році: позитивний прогноз Міністерства фінансів

За словами голови Ради НБУ Богдана Данилишина, це дозволило стримати надмірне укріплення курсу гривні на фоні надходження коштів іноземних інвесторів у державні цінні папери.

"Натомість на готівковому валютному ринку з початку лютого продовжує переважати попит на іноземну валюту – чистий продаж іноземної валюти банками з початку 2021 року становив 104 мільйонів доларів США", – заявив він.

Резерви НБУ та виплати уряду

  • Міжнародні резерви НБУ станом на 16 лютого 2021 року становили 28,5 мільярда доларів.
  • Обсяг коштів уряду в іноземній валюті – 1,4 мільярда доларів.

Цього є достатньо для здійснення виплат за заборгованістю уряду в іноземній валюті, які до кінця лютого становитимуть 128 мільйонів доларів, у березні – 905 мільйонів доларів.

Скільки валюти купили українці у січні

Для порівняння, за даними НБУ, у січні 2021 року громадяни України купили валюти на 15,8 мільйона доларів більше, ніж продали. В перший місяць року українці продали валюти на 34% менше, ніж в грудні 2020 року, що склало 1,07 мільярда доларів в еквіваленті, а покупка зменшилась на 36,5% – до 1,085 мільярдів доларів в еквіваленті.