Офіційний Будапешт планує завершити переговори з ЄС до кінця листопада. Тібор Наврачич додав, що Угорщина уже відповіла на питання блоку та планує поїхати до Брюсселю для переговорів з представниками ЄС.

Зверніть увагу За кулісами фінансового ринку: які справжні реалії роботи трейдера

Угорщина може отримати гроші від ЄС

Угорський переговорний заявив, що їхня мета завершити процес переговорів щодо процедури висунення умов. Наврачич підмітив, що у разі утримання коштів Угорщина зможе оперативно почати проєкти, які підтримують та фінансують ЄС на 2021 – 2027 роки.

Тоді чиновники ЄС повідомили, що у жовтні Брюссель справді розглядає можливість розмороження для Угорщини частини з пакета на 22 мільярди євро для економічного розвитку. Ці кошти заблокували через проблеми з верховенством права в країні. Серйозним кроком для отримання цих коштів стало ухвалення законів про незалежність судової системи в Угорщині, які ухвалили цього літа. Раніше повідомляли, що Єврокомісія вивчає ймовірність передачі Угорщині 13 мільярдів євро

З іншої сторони, цей транш дасть імпульс для економіки Угорщини, яка наразі намагається оговтатися від низки серйозних викликів: тривалої рецесії, рекордної інфляції в ЄС та стрімкого спаду рівня споживання.