Турецькі банки не обслуговують картки "мір"

Після попередження Департаменту контролю за іноземними активами Мінфіну США щодо санкцій проти фінансових установ, які використовують платіжну систему "мір", Türkiye İş Bankası та Denizbank вийшли з російської системи.

Читайте також Нафтове ембарго все ближче: як це можуть використати інвестори з України

Після двох приватних банків три державні банки також оголосили про вихід з "мір". Таким чином турецьких банків, які використовують російську систему "мір", більше немає.

До теми ЄС обговорює відключення від SWIFT ще чотирьох російських банків

Турецькі банки та платіжна система "мір"

  • Туреччина погодилася запровадити російський платіжну систему "мір" у п’ятьох своїх банках після серпневої зустрічі президентів Туреччини та росії. Це були такі банки: Vakıfbank, Ziraat Bank, Isbank, DenizBank і Halkban.
  • З 15 вересня США та ЄС посилили тиск на Анкару через те, що Туреччина допомагає росіянам обходити санкції, адже що російська платіжна система підключена до турецьких банків, повідомляв раніше Financial Times.
  • 19 вересня найбільший приватний турецький банк Isbank оголосив про припинення обслуговування карт російської платіжної системи "мір", яку на росії почали використовувати після виходу Visa та MasterCard.
  • Також у вересні стало відомо, що ряд турецьких готелів в Анталії нарешті перестав приймати банківські картки "мір".