Управління енергетичної інформації (EIA) повідомило, що попит на нафтопродукти у США зріс до рекордної позначки – 23,191 мільйона барелів на добу за тиждень, що закінчився 10 грудня. Попередній максимум був зафіксований протягом тижня, що закінчився 27 серпня 2021 року на рівні 22,820 мільйона барелів на добу.

Цікаво Логістична криза "крокує" світом: як перетворити цю проблему на джерело доходу

Ціни на нафту знову зросли

Вартість нафти марки WTI зросла приблизно на 2% у четвер, 16 грудня, на фоні даних від EIA до 72,04 долара за барель. Натомість ціна чорного золота Brent піднялася на 1,19% до 74,76 долара за барель. Ціни досягли максимуму за три тижні.

Крім того, коливання цін на ринку нафти зафіксували всього через кілька днів після того, як міністр енергетики Саудівської Аравії попередив трейдерів не робити ставку на знецінення нафти.

Щоб запобігти подібним діям, організація ОПЕК+ залишила відкритою свою попередню зустріч на випадок, якщо їй знадобиться внести зміни в свою стратегію виробництва в останню хвилину. Наразі група планує збільшити видобуток нафти на 400 тисяч барелів на добу, починаючи з січня 2022 року. Надмірна активність трейдерів з короткою позицією або падіння цін можуть спонукати ОПЕК+ "приборкати" плани щодо збільшення обсягів виробництва.

На момент створення цього матеріалу вартість нафти, згідно з Bloomberg, становить:

  • WTI – 71,00 доларів за барель;
  • Brent – 73,70 долара за барель.