Актуальні дані про ціни на нафту

У середу, 19 жовтня, марка нафти Brent завершує день з ціною на рівні 92,40 долара за барель. З початку сесії котирування цієї марки виросли на 2,63%, згідно з даними Finance!Yahoo. Тоді, як порівняно з попереднім торговим днем, нафта зросла в ціні на 1,89 долара.

Контракти на американську марку нафти – West Texas Intermediate – коштують 85,89 долара за барель, що на 2,35 долара більше ніж днем раніше. За сьогоднішню торгову сесію ця марка виросла на 3,71%.

За даними Bloomberg, вартість нафти зупинилася на наступних рівнях:

  • Марка нафти Brent торгується на рівні 92,47 долара за барель (+ 2,14 долара);
  • Барель американської нафти WTI торгується за ціною 85,89 долара за барель (+ 2,46 долара).

Що відбувається на ринку нафти

За даними видання Reuters, ціни на нафту знову зросли, оскільки обережність щодо скорочення обсягів пропозиції на ринку зуміла компенсувати негативний вплив невизначеного попиту та новини про те, що Сполучені Штати вивільнять більше сирої нафти зі своїх резервів.

Очільник Світового банку Девід Малпасс та глава Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва попередили про те, що ризик глобальної рецесії зростає, а також додали, що інфляція залишається серйозною проблемою, повідомляє теж видання.

Прогнози щодо цін на нафту:

  • Експерти Goldman Sachs очікують, що вартість нафти марки Brent може зрости до 130 доларів за барель до кінця 2022 року. Підкреслюють, що на ринку фіксують дефіцит навіть попри сповільнення економічного зростання, тож це тягне ціни вгору.
  • Тоді як експерти з Bank of America вважають, що цього року нафта WTI в середньому може торгуватися за ціною у 100 доларів, тоді як у 2023 році ціна впаде до 95 доларів за барель.
  • Якщо ж сценарій з рецесією стане реальністю, то прогнозують, що нафта може обвалитися аж до 65 доларів цього року з подальшим падінням до 45 доларів у 2023 році. Адже це безпосередньо вплине на попит, згідно зі звітом Citigroup.
  • Натомість у Fitch Solutions в новому прогнозі зазначили, що у 2022 році вартість барелів Brent може досягнути 105 доларів, тоді як наступного року знизиться до 85 доларів за барель.