Інсайдери називають алюміній "твердою електрикою". За даними Business Insider, на початку поточного року вартість металу коливалася на рівні 2 тисяч доларів за тонну.

Варте уваги Мистецтво інвестицій: правила, які допоможуть уникнути базових помилок

Вартість алюмінію зросла до 13-річного максимуму

Згідно з даними Лондонської біржі металів, вартість контрактів з терміном виконання у 2022 році на початку тижня зросла на 2,36% до 3036 доларів за тонну. Головним імпульсом стало подорожчання нафти, газу та вугілля. До того ж алюміній використовують для виробництва найрізноманітніших товарів – від алюмінієвих банок до смартфонів, в тому числі iPhone. Згідно з даними Business Insider, актуальна вартість алюмінію становить 3 102 долари за тонну.

Ситуацію також ускладнюють дії Китаю, на фоні яких на ринку може сформуватися дефіцит цього металу. У Піднебесній вирішили скоротити обсяги споживання енергії у промисловому секторі. Перш за все це має відношення до виробництва саме алюмінію. Навіть після початку глобальної енергетичної кризи влада Китаю запровадила жорсткі обмеження на майбутні виробничі потужності, які мають покінчити з багаторічним надмірним розширенням.

Вартість алюмінію зросла до 13-річного максимуму / Фото Bloomberg

Крім того, протягом кількох останніх тижнів трейдери купували кол-опціони за ціною до 4000 тисяч доларів за тонну. Це свідчить про те, що ціна алюмінію може знову суттєво зрости та навіть досягти нових історичних максимумів.

Кол-опціон

Це фінансовий контракт, який дає право, але не зобов'язання, на придбання цінних паперів, товарів, валюти чи фінансових інструментів за визначеною ціною до кінця певного строку. Цей документ також називають опціоном покупця, опціоном на купівлю або купівельним опціоном.