Тріумфальне сходження біткойна

Біткойн у 2024 році встановив новий історичний максимум, подорожчавши майже до 74 тисяч доларів за монету. При цьому його ринкова капіталізація перетинала позначку в 1,4 трильйона доларів.

Варте уваги Як успішні люди керують власними коштами й чому у них можна повчитися вже зараз

Таку вкрай позитивну динаміку спостерігали на ринку напередодні халвінгу біткойна, в результаті якого винагорода майнерів за видобуток криптовалютного блоку зменшиться у 2 рази. В очікуванні цієї події курс біткойна традиційно демонструє суттєве зростання.

Крім того, запущені на початку цього року біткойн-фонди викликали суттєве збільшення інтересу інвесторів до цифрової монети. За перші дні торгів вони залучали близько 1 мільярда доларів, що спровокувало зростання котирувань цієї криптовалюти.

Що відбувається з головним конкурентом біткойна

Паралельна друга за популярністю цифрова монета – Ethereum – в останні місяці активно зростав в ціні й все ближче підходить до психологічної позначки в 4 тисячі доларів. Щоправда, поки цей альткоїн все ще досить далекий від історичного максимуму, встановленого ним на рівні 4400 доларів у 2021 році.

Ethereum не просто подорожчав слідом за біткойном. Для зростання Ethereum є й додаткові чинники. Зокрема, це очікування запуску спотових ETF-фондів, на реєстрацію яких вже було подано заявки.

У жовтні 2023 року були запущені ф'ючерсні ETH-фонди, але вони були сприйняті ринком без особливого ажіотажу. А ось початок роботи спотових ETF на Ethereum мають всі шанси виявитися набагато вдалішими й багато в чому повторити успіх біткойн-фондів.

Зараз Ethereum почувається цілком непогано, але, звичайно, поки що все ще відстає за темпами зростання від біткойна. Разом з тим, все може змінитися після халвінгу основної криптовалюти, після якого курс біткойна може суттєво скоригуватися вниз, і саме тоді Ethereum має шанси вийти на перший план.