Чому зросли ціни

Нагадуємо, що лише нещодавно ціни на газ падали на тлі теплої погоди, затримки початку опалювального сезону та потоків скрапленого природного газу, які допомогли поповнити газосховища.

Читайте також Ціни на нафту падають через ковідні проблеми Китаю: що сталося

Але зростання на 16% в понеділок, 14 листопада, базові ф'ючерси підскочили ще на 9,9%. Відтак, американський виробник Freeport LNG в Техасі, ймовірно, продовжить припинення поставок газу через аварію, яка трапилася ще у червні. Це збільшить глобальну конкуренцію за вкрай необхідні поставки напередодні зими.

Температура на континенті до кінця тижня опуститься нижче середньої, що може змусити людей почати користуватися обігрівачами, збільшуючи попит на газ. Поєднання різкого похолодання і проблем з постачанням є нагадуванням про те, що європейська система буде вразливою під час першої за останній час зими без значних російських поставок,
— пише Bloomberg.

Яка ціна на газ зараз

За даними Міжконтинентальної біржі, вартість контрактів на постачання природного газу з виконанням у грудні, до прикладу, на хабі TTF у Нідерландах піднялася майже на 11,7% на піку торгів.

У перерахунку на 1 000 кубометрів вартість газу становила приблизно 1 340 євро.

Цікаво Компанія Баффета випередила Tesla Маска за капіталізацією

Масштабний обвал на ринку газу

Лише декілька тижнів тому через те, що європейські газосховища заповнили більшою кількістю газу, ніж потрібно для опалювального сезону, ціни на нього суттєво зменшилися.

Ціна базових європейських ф’ючерсів на природний газ впала на 20% з минулого четверга та більш ніж на 70% з моменту досягнення рекордного рівня в кінці серпня.

Проте, було прогнозовано, що у грудні та січні, коли погода стане холоднішою, європейські запаси газу можуть суттєво зменшитися.