Скільки коштує нафта

  • Серпневі ф'ючерси марки Brent торгуються на рівні 101,93 долара на момент написання матеріалу. З відкриття ринку ціна опустилася на 5 доларів.
  • Серпневі ф'ючерси WTI торгуються на рівні 95,28 долара, за даними Yahoo!Finance, що на 4,61% менше, ніж на відкритті ринку.

До теми Ціна нафти на межі психологічної позначки: які опції реальні з врахуванням прогнозів експертів

Чому нафта дешевшає

Європейський центральний банк планує підвищити відсоткову ставку в боротьбі з інфляцією. Це рішення може знизити попит на нафту, оскільки підвищення облікової ставки не стимулює економічний розвиток, а навпаки. Відтак з низьким попитом ціни на нафту впадуть. ЄЦБ далеко не перший центробанк, який відчутно підвищить ставки. Це вже роблять США та інші країни.

Також на ринок вплинуло рішення Лівії. Африканська країна врешті відновила видобуток сирої нафти на кількох родовищах. Нагадаємо, що в країні було кількатижневе обмеження на експорт нафти.

Прогнози для ринку нафти

Аналітики не можуть однозначно дати відповідь на питання, якими будуть ціни на нафту до кінця року. Все тому, що ніхто не знає, коли чекати на глобальну рецесію, яка скоріш за все таки настане. Адже з глобальною рецесією впаде попит на нафту, а з ним і ціни.

До теми – що чекає на ринок нафти: дивитися відео