Один з найбільших американських інвестиційних банків JPMorgan прогнозують, що ціна біткойна складе 146 тисяч доларів у довгостроковій перспективі, повідомляє CNBC.

До теми Чому ціна біткойна б'є світові рекорди: криптолідер назвав головні причини

Аналітики пояснюють свій прогноз тим, що біткойн є альтернативою золота, а відтак може стати тим активом, в який перейдуть "золоті" інвестори, якщо він стане менш волатильним.

Наразі ринкова капіталізація біткойну становить понад 575 мільярдів доларів. За даними JPMorgan, їй доведеться піднятися в 4,6 раза, щоб досягти 2,7 трильйона доларів приватних інвестицій у золото.

Щоб ринкова вартість біткойна досягла цього рівня, його волатильність цін повинна суттєво впасти. В такому разі інституційні інвестори будуть мати впевненість, яка є необхідною для суттєвих вливань на ринок біткойну.

Біткойн відомий своєю дикою волатильністю. Після різкого стрибка, у понеділок, 4 січня, він різко впав, ненадовго опустившись нижче 30 тисяч доларів.

Детальніше Біткойн втратив 20% за добу: ціна вже нижче 30 тисяч доларів

Це довгострокове зростання, основане на вирівнюванні ринкової капіталізації біткойна до золота для інвестиційних цілей, залежить від волатильності біткойна,
– написали стратеги JPMorgan.

Не перший стрибок біткойна

Варто відзначити, що такий стрімкий ріст біткойна – не перший. Скептики вважають, що ралі біткойна 2020 року нагадує події 2017 року. Тоді криптовалюта також стрімко виросла, наблизившись до 20 тисяч доларів, а через рік впала до понад 3 тисяч доларів.

Проте інші аналітики вважають, що тепер ситуація зовсім інша. До біткойна є значно вища довіра, про що свідчать значні інвестиції з боку інституційних інвесторів. Хоча експерти JPMprgan не впевнені, що саме цей чинник відрізняє 2020 рік від 2017.

Коли курс біткойна виросте

Оскільки однією з умов для росту ціни біткойна є зниження його волатильності, то не слід очікувати, що вже цього року криптовалюта досягне майже 150 тисяч доларів.

Ціну на біткойн у розмірі 146 тисяч доларів слід розглядати як довгострокову, а не ціль на цей рік,
– підсумували у JPMorgan.