На чому заробляє Баффет

Воррен Баффет є власником компанії Berkshire Hathaway, яка цьогоріч заробила 37,5 мільярда доларів. В основному завдяки:

  • гіганту інформаційних технологій Apple (AAPL) – 29,4% із загального прибутку;
  • фінансовому банку Bank of America (BAC) – 25,7%;
  • фінансовий банк American Express (AXP) – 20,6%.

Зверніть увагу Глобальний дефіцит металів: як на цьому можуть заробити українські інвестори

Ми завжди знали, що бізнес, про який мріють, вимагає дуже мало капіталу, але дуже сильно зростає. Apple, Google, Microsoft, і Facebook – чудові приклади. Apple має 37 мільярдів доларів капіталу. У Berkshire – 170 мільярдів. І Apple заробляє набагато більше грошей, ніж ми. Вони займаються кращим бізнесом,
– сказав Баффет на зустрічі з інвесторами.

Акції Apple і Баффет

Акції Apple нарешті оживають, досягнувши нових історичних рекордів. Це на руку Баффету, адже 43% портфеля акцій Berkshire Hathaway займають саме цінні папери Apple – 889 мільйонів акцій.

Berkshire – третій за кількістю власник акцій Apple, з приблизно 5% акцій в обігу. Тож той факт, що майже третина прибутку компанія отримала завдяки акціям Apple, які займають 43% портфелю, – не так вражає.

Знову лідер

Цього року акції Apple насправді зросли лише на 9,4%, що значно відстає від зростання індексу S&P 500 – 16,3%. Але що цікаво, останнім часом Apple знову перетворюється на лідера ринку. Акції Apple зросли майже на 13% лише за останній місяць. S&P 500 на той час подорожчав менше ніж на 3%.

Тож Баффет навіть назвав помилкою своє рішення продати частину акцій Apple у 2020 році.