Для Prozorro також створили спеціальну процедуру для проведення донорських закупівель, яка буде діяти за принципом конструктора. Це було необхідно, щоб систему могли використовувати різні банки та міжнародні організації.

Зверніть увагу Ставка на перспективу: як вийти на абсолютно новий рівень фінансової свободи

Світовий банк схвалив Prozorro

Згідно з рекомендаціями Світового банку, з новою процедурою Prozorro можна буде приймати пропозиції від учасників тендеру у різних валютах. Також нововведення передбачає такі опції:

  • Поетапно розглядати пропозиції;
  • Обирати переможця не лише за ціновим критерієм.

Що таке Prozorro

Це електронна система для проведення державних закупівель в Україні. На платформі державні, комунальні замовники оголошують тендери на закупівлю товарів, робіт і послуг. З іншої сторони – представники бізнесу змагаються на торгах за можливість стати постачальником держави.

Варто додати, що до запровадження нової процедури Світовий банк радить використовувати Prozorro для закупівель до 5 мільйонів євро. Проте тепер банк рекомендує усі закупівлі для проєктів, які він фінансує, проводити через українську електронну систему. Для національних тендерів йдеться про закупівлі до 5 мільйонів євро, тоді як для міжнародних – від 5 мільйонів євро.

У Міністерстві економіки додали, що створена процедура у системі Prozorro, по-перше, відповідає усім нормам Світового банку, по-друге – сприяє гнучкому налаштуванню закупівель згідно з правилами донорів та міжнародних організацій.

Також нагадаємо, що на початку жовтня Мінфін США заявив, що Україні потрібно виділяти більше коштів. Це прозвучало напередодні зустрічі очільниця відомства з представниками Світового банку та МВФ.