ОПЕК може втратити частку на ринку нафти
На сьогодні вплив ОПЕК на ринок нафти зменшується. І ситуація стане ще складнішою для нафтового картелю у 2025 році. Про це пише 24 Канал з посиланням на Markets Insider.
Цікаво Китай спровокував серйозні зміни на фондових ринках Азії
Річ у тому, що наступного року на ринку очікують значне зменшення попиту та суттєве збільшення пропозиції. Через це ціни на нафту можуть різко обвалитися. Експерти заявляють, що цілком реальний сценарій з ціною на нафту на рівні 40 доларів за барель.
Така ситуація на ринку, найімовірніше, ще більше послабить позиції ОПЕК на ринку. Крім того, країни експортери нафти можуть втратити частку ринку.
Зокрема, Міжнародне енергетичне агентство повідомило, що ОПЕК+ зіткнеться зі значним надлишком пропозиції на ринку, незалежно від того, як довго вона стримуватиме збільшення обсягів видобування сировини. Водночас країни, що не входять до ОПЕК, будуть й надалі видобувати нафту рекордними темпами.
Нагадаємо, що з середини 2023 року країн ОПЕК+ погодилися добровільно скоротити обсяги видобування нафти, аби спровокувати зростання цін. Ця стратегія не спрацювала. Для прикладу, нафта Brent впала в ціні на понад 19% з пікового рівня, який зафіксували весною.
Цікаво, що ОПЕК+ вирішила відкласти збільшення обсягів видобування нафти, щонайменше, до квітня. У Bank of Amarica заявили, що це рішення навряд чи є успішним. У банку вважають, що через це нафтовий картель може втратити частку на ринку.
Що таке ОПЕК
Це картель, створений нафтовидобувними країнами для стабілізації цін на нафту. Членами цієї організації є країни, чия економіка залежить від доходів з експорту нафти. Членами організації наразі є 12 країн: Алжир, Венесуела, Габон, Екваторіальна Гвінея, Ірак, Іран, Республіка Конго, Кувейт, Лівія, Нігерія, ОАЕ, Саудівська Аравія.На тлі різкого падіння цін на нафту у 2016 році до ініціатив ОПЕК для контролю ситуації на ринку вирішили долучитися ще 10 країн – Росія, Казахстан, Мексика, Азербайджан, Бахрейн, Бруней, Малайзія, Оман, Південний Судан та Судан. Це і стало ОПЕК+.