Чим відрізняються "старі" й "нові" долари та чому це важливо
- В Україні долари часто поділяють на "старі" та "нові" залежно від року випуску та наявності сучасних захисних елементів.
- Банки та обмінники можуть мати труднощі з прийомом старих купюр, які мають менш надійні захисні ознаки.
Українці часто турбуються, чи приймуть у банках або обмінниках старі версії доларів США. Через це багато хто воліє зберігати готівку саме в оновлених купюрах.
Які долари "старі", а які "нові"
В побуті долари в Україні часто поділяють на "старі" й "нові" або на "білі" та "сині", залежно від дизайну та кольорових відтінків, передає 24 Канал.
Читайте також Долар США змінив динаміку на ринку
"Старими" вважаються купюри, випущені ще у 1996 році, тоді як "новими" – ті, що мають сучасні захисні елементи й вийшли пізніше.
Оскільки старі банкноти мають менш надійні ознаки захисту, у деяких банках чи обмінних пунктах можуть виникати труднощі з їх перевіркою та прийомом.
До "нових" доларів відносяться ті купюри, які Федеральна резервна система США оновлювала протягом останніх 20 років, додаючи сучасні елементи захисту. Новий дизайн отримали майже всі основні номінали:
5 доларів – зразок 2008 року;
10 доларів – 2006 року;
20 доларів – 2003 року;
50 доларів – 2004 року;
100 доларів – 2013 року.
Цікаво! З усіх банкнот США дизайн ніколи не змінювали лише у купюр номіналом 1 і 2 долари – вони залишаються у класичному вигляді вже понад століття.